RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2011 » Жовтень » 13 » Де потрібно прибирати листя?
12:27 PM
Де потрібно прибирати листя?

Комунальники вважають «брудом» і «сміттям» все, що знаходиться на поверхні відкритого ґрунту – листя, суху траву, пластикові пляшки, папір. Для них різниці між цими об’єктами немає. Проте для землі, на якій ростуть і дерева, і трава, це зовсім різні речі.

Очевидно, що листя не є сміттям, що підлягає прибиранню. Листя – це джерело органічної речовини, якої потребує кожна рослина. При нашому кліматі торішнє листя вже у травні повністю розкладається. Проте йому не дають це зробити.

Про шкоду від спалювання листя не варто і говорити.

В Європі масове прибирання опалого листя взагалі не застосовується. Його прибирають лише там, де воно дійсно заважає – на стежках, на майданчиках. В інших випадках, листя залишається на ґрунті.

У столиці США Вашингтоні листя лишається там, де впало. Його хіба що подрібнюють, аби швидше та краще перегнивало, бо залишені на газонах рослинні відходи повертають ґрунту поживні речовини.

Екологи Санкт-Петербурга запропонували міській владі не прибирати листя з частини кожного парку і скверу і давати їй перегнивати на місці. Прибирали тільки сміття. Через п'ять років експерименту дерева в «неприбраних» зелених зонах перестали хворіти і почали швидше рости!

Зараз листя в Пітері прибирають тільки з вулиць і тротуарів і економлять чималі суми на його вивезенні.

Кошти, що витрачаються у нас на непотрібне прибирання і вивезення листя, могли б використовуватись на інші, більш важливі і адекватні потреби. Наприклад – на ліквідацію стихійних смітників, якими стали яри у центрі Срібного.
Категорія: Благоустрій | Переглядів: 1080 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 4.7/3
Всього коментарів: 0Загляньмо на годинник

-

Профіль

Четвер
18.10.2018
1:38 PM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 630
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2018 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!