RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2011 » Грудень » 4 » Конкурс "Жінка року - 2011"
10:23 PM
Конкурс "Жінка року - 2011"

 Одинадцятий  раз у Срібному організатори конкурсу «Жінка року» визначали переможниць і  для кожної  номінантки  знайшли  багато гарних, поетичних  слів, які, здавалось би, сповна характеризували кожну учасницю, а їхні шанувальники в залі, як могли, підтримували кожну жінку, яка того вечора стояла на сцені усміхнена і щаслива.

Але хіба словами найвищими і найпрекраснішими порівняннями передаси відчуття директора школи з Горобіївки Вікторії Вікторівни Коваленко, коли вона підходить до рідної школи, якій  вона віддала 19 років - рівно половину свого життя? Вчила дітей, сама вчилась, зріднилась із селом  і людьми, обросла тут корінням - має прекрасного чоловіка Олександра, помічниць-донечок Маринку і Даринку, розраду і втіху - маленького Павлика. Директором призначили її не так давно - колеги є й старші від неї за віком,  і досвід більший мають, але за своїм енергійним та невтомним директором підуть у вогонь і у воду.

 Алла Віталіївна Тарабаря, її колега з Карпилівки, надзвичайно працелюбна і цілеспрямована, вміє порадити і розрадити, авторитетна і відповідальна. Цього року відзначена премією райдержадміністрації «Педагог-ентузіаст». Стареньке приміщення школи за її керівництва змінилось - не впізнати, відремонтоване, забуяло квітами. Поміж безкінечними «треба» у мами і бабусі А. В. Тарабарі є світлі й теплі острівці - її сім’я: чоловік, сини. А  м’які, лагідні рученята Андрійка та Катрусі на шиї в бабусі Алли - найкоштовніші в світі хутра і діаманти.

До чого торкаються світлий розум і вмілі руки Людмили Іванівни Косенко, учительки Срібнянської школи  - неодмінно виходить відмінно. Її учні добре знають географію і перемагають на предметних олімпіадах. Її кабінет географії один з найкращих в області.  Плетені Людмилою Іванівною речі гачком і спицями  - ніби від кутюр’є, а тістечка та торти, як у знаменитих кулінарів.

Ці три красиві, впевнені, самодостатні жінки і стали переможцями в номінації «Сівачі розумного, доброго, вічного» поміж своїх колег.

 Свої  щирі визнання висловили  глядачі і лауреатам іншої номінації «Щоб не згас вогонь життя». Лідія Михайлівна Марущак  обрала собі професію неспокійну, але за 17 років так ні разу й не пошкодувала, що стала фельдшером. І стала вона для гурбинчан - як світло у вікні, їхній добрий ангел-охоронець, котрий і в негоду, і серед ночі, і у свято, як треба, не відходить від хворих,  щоб швидше видужали, і найбільша мрія Лідії Михайлівни, щоб ніхто і ніколи  не хворів. 

Близько 20 років працює у  районній  лікарні старша медична сестра неврологічного відділення Світлана Іванівна Чумакова, фахівець першої кваліфікаційної категорії, неодноразово відзначена за сумлінну працю  керівництвом і просто чарівна жінка, від теплої посмішки якої хвороба у пацієнтів відступає скоріше.

Без невтомної праці трудівників села, котрі годують всіх нас,  не можливе  життя на землі. Без таких, як Валентина Миколаївна Балдас, доярка товариства «Батьківщина».  Вона вшановувалась у номінації «Щедрі руки». А руки у цієї  тендітної жінки з привітними  очима  справді щедрі.  Краща доярка не тільки в товаристві, а й у районі і навіть важко повірити, що цього року вона надоїла молока шість цистерн залізничного потягу.

Берегинею добра і мудрості того вечора  назвали організатори свята Наталію Борисівну Сивочку - бібліотекаря Срібнянської центральної  бібліотеки, котра завжди в пошуку нових ефективних форм роботи і ні один масовий захід для читачів чи глядачів не обходиться без її участі.

Дитяча душа - нерозгадана таїна і ключик до неї знайти непросто. Та, на переконання завідуючої Савинським дитсадком Людмили Миколаївни Ляшенко і авторки книг казок  «Сніговики і літо» та «Павутинки бабиного літа» Надії Іванівни Перепаді із Срібного - лауреатів номінації «Серце віддаю дітям» - знайти  ключик до дитячих  сердець легко. Треба любити дітей і відчувати їхню душу, треба бути щирими і разом з ними заново відкривати світ.

... Доля у Надії Миколаївни - як рушник, шитий червоними і чорними нитками. Молодою дівчиною вийшла за Олега Куделю і вже з першого дня після заміжжя стала матір’ю для його сестри -  Лариси та семирічного брата Ігоря. Ростила, вчила, проводила в армію і справляла весілля. І своїх дітей на путь життєву наставляла - дочку Галю та сина Сергія. І діти стали на свій шлях - працюють, одружились. Та нещодавно овдовів син і бабуся стала мамою для крихітної Русланки. Серце матері. Скільки в ньому прощення, скільки любові, тепла, ласки і духовної благодаті, скільки віри і надії. З ними і живе Надія Миколаївна Куделя, скромна сільська трудівниця із маленького села Галки. 

Як зізналась інший лауреат із цієї номінації Катерина Олексіївна Лісова, багатодітна мати з Сокиринець, ой як нелегко було їй дітей ростити. Ніхто тоді про неї й не сказав.  А в цьому році Катерині Олексіївні присвоїли звання «Мати-героїня» і голова райдержадміністрації О. Д. Власенко на святі прикріпив їй цю високу відзнаку.

В. ПЕТРЕНКО, фото - С. БЕБИК

Категорія: Культура | Переглядів: 1754 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 4.4/5
Всього коментарів: 0Загляньмо на годинник

-

Профіль

П`ятниця
07.08.2020
2:54 AM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 693
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2020 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!