RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2011 » Грудень » 8 » Святкування з виїздом
7:55 PM
Святкування з виїздом


Минулої середи, у День місцевого самоврядування, відбулося виїзне засідання районної асоціації місцевих рад. Його учасники -   сільські та селищні голови, секретарі рад, голови постійних комісій районних рад і керівники депутатських фракцій у районній раді побували у відділенні для проживання одиноких непрацездатних громадян в селі Карпилівка та Карпилівській школи, далі маршрут учасників виїзного засідання проліг у село Харкове Талалаївського району.

Справжнім відкриттям для переважної більшості з них стало знайомство із місцевим сільгосппідприємством – агрофірмою "Обрій” ЛТД, яку очолює депутат обласної ради В. П. Фесак. Спочатку гості оглянули сучасний тваринницький  комплекс із доїльною залою, перша черга якого вже заповнена худобою, а на другій завершуються роботи всередині приміщення, оглянули новий господарський двір. Про економічні показники господарювання агрофірми, про особливості умов утримання худоби розповів та відповів на численні запитання заступник директора агрофірми А. В. Халіпов.

Не менш цікавим було знайомство із об'єктами соціальної сфери села Харкове – школою, дитячим садком, будинком культури. Скрізь, на кожному кроці тут відчувалася підтримка місцевого сільгосппідприємства, турбота його керівника В. П. Фесака не тільки про прибутки господарства, а й про жителів села. Назву один приклад, який красномовно говорить сам за себе. Із 123 учнів Харківської школи у цьому селі проживають лише 33 дітей, решту 90 щодня привозять до школи транспортом агрофірми із навколишніх сіл, де немає таких умов для навчання. Навіть із Роменського району Сумської області. Від кількості учнів залежить бюджетне фінансування школи, робочі місця для вчителів і, звичайно ж, перспективи розвитку села.

Можливо, не гірші ніж зараз результати господарювання агрофірма мала б і без тваринницької галузі, звівши її, як зробили це у Васьківцях. Але ж тваринництво, як жодна інша галузь, дає найбільше робочих місць. І це є визначальним для В. П. Фесака. 

Постійно допомагає агрофірма школі, дитячому садку, будинку культури. Наприклад, у Харківській школі, як розповів директор цього навчального закладу С. М. Шевченко, учні харчуються в їдальні "Обрію”. Для учнів 1-4 класів харчування безкоштовне, решта школярів платять за повноцінний смачний обід майже символічну плату – одну гривню при його собівартості більше семи гривень. 

За кошти агрофірми придбано чимало спортивного  обладнання. Зокрема, першого вересня одержали 30 м”ячів. Потрібно було придбати нещодавно два колеса до шкільного автобуса – теж не відмовили. А це не багато не мало - 4 тисячі гривень, яких на той час не було в освітянському бюджеті.

Агрофірма зробила для школи теплий туалет, до якого підвели гарячу, холоду воду, встановили сушили для рук. На сьогодні надана фінансова допомога для  святкування Нового року. Щороку надаються кошти на оздоровлення дітей, стільки ж, як і відділ освіти.

Голова районної ради Г. І. Голдовський та голова райдержадміністрації О. Д. Власенко, всі учасники засідання щиро дякували господарям з Талалаївського району за теплий прийом і висловлювали сподівання на подальшу співпрацю та обмін досвідом.

 

 

Категорія: Суспільство | Переглядів: 1123 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0Загляньмо на годинник

-

Профіль

Четвер
17.06.2021
10:47 PM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 711
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2021 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!