RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2012 » Березень » 22 » Гурбинці та Гнатівку з'єднала “Батьківщина” (ФОТО)
8:43 AM
Гурбинці та Гнатівку з'єднала “Батьківщина” (ФОТО)

Жителі обох сіл називають цей місток Кладкою. Та яка ж то кладка – справжній пішохідний міст довжиною 80 метрів! Розповідають, що побудував його пан Новицький, який жив у Гурбинцях. Тож місткові вже понад сто років. За переказами пан закохався у дівчину, яка жила у Гнатівці. Одного разу, перепливаючи ввечері човном через річку Глинну у Гнатівку, він впав у воду. А  наступного дня пан наказав будувати місток.

Відтоді і користуються цим містком, Кладкою, жителі Гурбинець та Гнатівки. Від села до села через нього хвилин п'ять ходу. А дорогою не менш як півгодини треба йти.

Понад століття місток справно виконував своє призначення. Бо зроблений був на совість, як робили раніше все. Уявіть тільки, як можна було без жодної техніки забити в річку кілька десятків шестиметрових дубових паль, на яких тримався місток!

Не раз місток ремонтували, та ремонту вистачало не надовго. Останні роки перейти ним наважувався далеко не кожен. Щороку на загальних зборах у Гурбинцях та Гнатівці жителі сіл просили у місцевої влади, районних керівників допомогти з ремонтом. Але вони тільки руками розводили. І раді б допомогти, пояснювали, та коштів не вистачає в бюджеті.

На останніх зборах у Гурбинцях, які відбулися першого березня, Гурбинський сільський голова І. В. Дейнека, жителі села звернулися з проханням допомогти з ремонтом до депутата обласної ради, директора СТОВ "Батьківщина” О. М. Дмитренка. І допомога не забарилась.

За три дні будівельна бригада товариства не те що відремонтувала, а фактично збудувала новий місток. Від старого залишилися тільки дубові палі. Зробили не гірше, ніж пан Новицький. Викладений міцними дерев'яними брусами він зданий витримати будь-яке навантаження від жителів обох сіл. Минулої середи це підтвердили випробування, які відбулися під час урочистого відкриття містка.

Прибули на них виконавчий директор СТОВ "Батьківщина” М. М. Дмитренко, Гурбинський сільський голова І. В. Дейнека, Дігтярівський селищний голова Л. А. Герасімова, жителі Гурбинець та Гнатівки.

Навіть дощ не зміг зіпсувати святкового настрою. А СТОВ "Батьківщина” потурбувалось і про святковий стіл з польовою кашею та смачними шашликами, які готувалися поряд. Довго ще співали гурбинчани на новому містку та за святковим столом і дякували керівникам "Батьківщини”, які турбуються не лише про прибутки товариства, а й про людей, які створюють цей достаток.

Категорія: Суспільство | Переглядів: 1517 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 3.6/5
Всього коментарів: 0Загляньмо на годинник

-

Профіль

Вівторок
09.03.2021
0:16 AM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 706
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2021 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!