RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2012 » Травень » 10 » Яблуневий цвіт великої Перемоги (ФОТО)
2:18 PM
Яблуневий цвіт великої Перемоги (ФОТО)

Напередодні  67-ї річниці Великої Перемоги, 8 травня, площа райцентру з самого ранку рясніла святковим вбранням. На площі зібралися сотні людей з усього району, щоб вша­нувати тих, хто ціною свого життя приближав цей славетний день. Небагато залишилося серед нас їх, кому пощастило пройти через горнило битв і дожити до світлого Дня Перемоги. Все менше залишається сивочолих ветеранів  в життєвому строю. Даються взнаки і обпалена війною моло­дість, сирі окопи і бліндажі, голод і холод, хвороби і рани. Але вони пам’я­тають страхіття війни і знають ціну сьогод­нішнього мирного неба. Їхні груди вкриті медалями, орденами. Вони і сьогодні перші в строю, згадують свою славну молодість, плачуть за загиблими товаришами. Разом з керівниками району, орга­нізацій, громадськістю райцентру, пред­став­никами сільських та се­лищних громад  вете­рани поклали  квіти до мемо­ріального комплексу жертвам фашистського терору, братської могили та Алеї Пам’яті.

І, вже традиційно, двері районного будинку куль­тури широко відкрились, щоб запросити усіх бажа­ючих на концертну про­граму, яка розпочалася з демонстрації кінохроніки «Поклонимся великим тем годам», переносячи гля­дача на більше, ніж пів­століття назад, настро­юючи його на спогади. Мов картинки з фільму про­ходять перед очима глядачів зустрічі друзів, рідних в передвоєнну пору, гучно кар­буючи крок, ідуть сини та дочки України на війну. Не­легкі  фронтові будні, короткі хвилини пере­почи­нку, мрії, листи, фрон­това пісня, неза­бутній вальс… І зно­ву війна, зго­рьо­­вані діти, на долю яких випали голод, хо­лод, сиріт­ство, колючий дріт конц­табо­рів. Діти війни, в яких відібра­ли дитинство.  Дорогу ціну заплатив ук­ра­­їнський на­­род  у най­стра­ш­нішій за всю світову істо­рію війні 1941-1945рр.

З вітальним словом до ве­теранів війни, учас­ників бойових дій, солдат­ських вдів звер­­­ну­вся голова районної державної ад­мініст­рації Олег Дмит­рович Вла­сенко. Він за­пе­в­нив, що події тих днів не згаснуть в народній пам’яті. Про це нагадуватимуть мемо­ріальні дошки, пам’ятники. Та найголовніший меморіал – людська пам’ять, яку нащадки нестимуть у вічність у своїх серцях.

9 травня в Срібному відбувся селищний мітинг та покладення квітів біля меморіального комплексу у парку. З словами вдячності до ветеранів звернулись Срібнянський селищний голова О. П. Куделя, заступник війсь­кового комісара О. В. Кальченко, учениця Сріб­нянської школи Ірина Яцун. Поминальну панахиду за загиблими відправив настоятель Хресто-Воздвиженського храму УПЦ о. Іоанн.

Р. Нагорна,

методист районного будинку культури.

 

Категорія: Суспільство | Переглядів: 1428 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0Загляньмо на годинник

-

Профіль

Субота
27.02.2021
8:20 PM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 705
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2021 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!