RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2012 » Липень » 16 » Гнатівка відсвяткувала день села
4:28 PM
Гнатівка відсвяткувала день села

Поважні місцеві чоловіки, що першими прийшли на свято і зайняли місця за столиком під берізками, впізнавали гостей. Хто часто буває у рідному селі, тих впізнавати і не треба було, а хто рідко – тут вже складніше. Декого навіть питати довелось – а ви хто, чиї родичі? В селі ж не можна по іншому, щоб не дізнатись та не розпитати про нових людей. А з тих нових, як виявилось, більшість – колищні гнатівчани. Приїхали на свято із родинами – з чоловіками, дружинами, дітьми, онуками.  Приїхали, щоб на день повернутись у молодість, згадати якою була Гнатівка раніше, зайти на подвір'я батьківської хати, де пройшли найкращі роки життя – дитинство, юність, згадати історію свого села, свого життя. Пройтися до болю знайомими і зовсім не такими, як колись, вулицями, з сумом дивлячись скільки дворів на них стоять порожніми, без господарів, а на місці мальв, жоржин, чорнобривців, буяють непрохідні бур'яни у людський зріст.

Та все одно, скільки б людей не жило тут, яким би не залишалось село, для гнатівчан, як і для кожної людини, мала батьківщина є і буде найріднішим місцем, до якого щоразу повертаєшся у думках. Робота, родина, побут – скільки у кожного з нас цих проблем, які щораз відкладають поїздку у село. А тут як не поїхати? Нагода ж така – День села!

Із святом господарів і гостей вітали Дігтярівський селищний голова Л. А. Герасімова, голова райдержадміністрації О. Д. Власенко, який приїхав на свято, причому не з порожніми руками. Його подарунок – DVD для сільського клубу був на замовлення, якраз такий хотіли у місцевому закладі культури. Л. А. Герасімова подякувала організаційному комітету, спонсорам свята - СТОВ "Батьківщина”, СВК "Удай”, Срібнянському молокозаводу, підприємцям Б. В. Опанасенку, В. С. Валуєву, О. М. Приходьку.  Та найбільшим цьогорічним подарунком для села став 80-метровий пішохідний міст через Лисогір, між Гнатівкою і Гурбинцями, капітально відремонтований за кошти СТОВ "Батьківщина” будівельною бригадою цього товариства.

Вітали учасників свята і земляки.  В. В. Бобир від СТОВ "Дружба-Нова” передав кошти сільському ФАПу для придбання медичного обладнання.

Від себе та від усього Чернігівського земляцтва привітав гнатівчан І. М. Демченко, член земляцтва, нині пенсіонер, який працював раніше заступником начальника управління контрольно-ревізійної роботи Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій. Він поділився із земляками спогадами про історію села, почуту від свого прадіда Мини Петровича Кислого, який народився у 1875 році.

Хлібом-сіллю вітала земляків родина О. М. Кислого, яка приїхала із селища Калинівка Васильківського району, що на Київщині. Василь Михайлович, голова родини, людина закохана у музику, в народну творчість, керівник двох народних колективів подарував землякам кілька пісень у власному виконанні.

Про славну історію села, про важкі часи і роки підйому, коли успішно працював місцевий колгосп, люди мали роботу, зводили нові будинки, лунав на вулицях Гнатівки дитячий гамір говорила відома у свій час ткаля Дгтярівської фабрики художніх виробів Г. Д. Федько, кавалер ордена Трудової Слави, депутат районної ради чотирьох скликань, депутат обласної ради.

Святковий настрій гнатівчанам допомагали підтримувати аматори Дігтярівського та Гурбинського будинків культури, які подарували учасникам свята чудову концертну програму.

Поряд розташувалась виставка народної творчості та фотовиставка.

Після офіційної частини свято продовжилось за загальним столом, за яким помістилися усі його учасники. Не один з них, спробувавши смачної польової каші, яку приготували у величезному казані Д. І. Клименко, М. М. Сопун та Н. В. Новак, підходили за добавкою.


Категорія: Суспільство | Переглядів: 1379 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0Загляньмо на годинник

-

Профіль

Субота
27.02.2021
8:14 PM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 705
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2021 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!