RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2012 » Липень » 24 » Сокиринці за крок до завершення газифікації (ФОТО)
10:15 AM
Сокиринці за крок до завершення газифікації (ФОТО)

Такої короткої відстані між обіцяним і зробленим сокиринчани не бачили за всі роки газової епопеї, коли на різних зібраннях слухали від високопосадовців чергові обіцянки про нові терміни введення в експлуатацію підвідного газопроводу до Сокиринець. А тут все вийшло без довгих розмов: сказано – зроблено.

Вперше побувавши у Сокиринцях третього червня цього року, народний депутат І. І. Куровський із здивуванням дізнався про місцеву біду із газопроводом. "Для мене не зовсім зрозуміла ситуація, - сказав він тоді зі сцени сільського будинку культури, - чому такий тривалий період, коли у газопровід вкладено такі кошти, люди не мають газу. Я не називатиму сьогодні точних термінів, не розповідатиму як буду вирішувати проблему, але я знаю шляхи її вирішення і можу пообіцяти, що найближчим часом ми з вами зустрінемось на урочистому запаленні факелу, коли відкриватимемо газопровід.

Обіцяного довго чекати не довелося. Минулої суботи, 21 липня, на околиці Сокиринець відбулося урочисте відкриття підвідного газопроводу до села. На свято прибули почесні гості – два народних депутати І. І. Куровський та лідер Радикальної партії О. В. Ляшко, заступник голови облдержадміністрації В. М. Тканко, голова районної ради Г. І. Голдовський, голова райдержадміністрації О. Д. Власенко, керівники  підрозділів ПАТ "Чернігівгаз” та "Чернігівгазбуд”, які прокладали газопровід.

Вітаючи сокиринчан, які прийшли на урочистості, В. М. Тканко зазначив, що тепер в нашому районі із 30 населених пунктів 22 підключено до газової мережі, 2,5 тисячі осель газифіковано.

Про те, як вирішувалось питання введення в дію підвідного газопроводу, розповів І. І. Куровський. Він подякував за сприяння у цій важливій для сокиринчан справі голові обласної державної адміністрації В. М. Хоменку. Не було на святі голови правління ПАТ "Чернігівгаз” А. А. Ярової. Але, як сказав І. І. Куровський, вона, можливо попри всякі особисті речі, зробила все, що мав зробити керівник, відповідальна людина, щоб жителі села мали газ. Попереду залишається дуже багато роботи, щоб газ дійшов до кожної оселі. Іван Іванович пообіцяв що і тут допомагатиме сокиринчанам.

Високу оцінку діяльності І. І. Куровського дав його колега, народний депутат О. В. Ляшко. "Вам пощастило, - сказав він, звертаючись до сокиринчан,- що маєте такого народного депутата і зможете проголосувати за нього на наступних виборах. – Я радий, що естафету моїх добрих справ у Срібнянському районі прийняв Іван Іванович Куровський. Підтримуйте його й далі -  і не пошкодуєте”.

О. В. Ляшко нагадав, що головним для району питанням після обрання його народним депутатом, П. М. Кириченко, його помічник, назвав газифікацію Сокиринець і постійно наполягав на необхідності прокладення підвідного газопроводу до Сокиринець, Васьківець, Довгалівки,  розповів як вирішувались питання фінансування цих робіт з державного бюджету. Народний депутат критично відізвався про спроби політизувати свято відкриття  газопроводу у Сокиринцях і додав, що на цьому святі не повинно бути партійних прапорів чи іншої агітації.

До речі, важко було зрозуміти доцільність спроб використати на святі партійну символіку. Та ще й у присутності народного депутата Олега Ляшка. Чим це закінчилось можна побачити на відео http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=YkKqsE84664

та фото http://gazeta.ua/articles/politics/447183 

З святковою подією привітали жителів села та гостей голова райдержадміністрації О. Д. Власенко, голова районної ради Г. І. Голдовський.

Згадуючи початок газифікації,  Сокиринський сільський голова А. М. Маснуха назвав тих, хто докладав зусиль аби зрушити з місця цю справу, розпочати роботи. Це – його попередник на посаді сільського голови І. П. Блашкун, депутат районної ради П. М. Кириченко, і, звичайно ж, О. В. Ляшко, який добився, щоб було зроблено проект газифікації, щоб у державний бюджет були закладені кошти, щоб одержати перший транш на початок будівництва.. Не раз будівництво, розпочате ТОВ "Чернігівгазбуд”, з різних причин зупинялось. Спочатку через припинення державного фінансування, далі, коли ВАТ "Чернігівгаз” продовжило будівництво і восени минулого року довело його до завершення, ніхто не знав звідки взяти кошти  для оплати виконаних робіт – майже 850 тис. грн. Куди тільки могли зверталися за допомогою жителі села – до інвесторів, народних депутатів. Та все марно. Лише після втручання І. І. Куровського, справа зрушила з місця, а за півтора місяця була остаточно вирішена.

І ось, нарешті, ведучі свята запрошують запалити символічний блакитний вогник природного газу І. І. Куровського, О. В. Ляшка, В. М. Тканка, О. Д. Власенка та директора СТОВ "Батьківщина”, депутата обласної ради О. М. Дмитренка. Освячення підвідного газопроводу провів настоятель Сокиринської Свято-Вознесенської церкви протоієрей Василій Булах.

До газифікації Сокиринець зроблено ще один, передостанній крок перед введенням в експлуатацію вуличного газопроводу. Голова сільського кооперативу по газифікації М. М. Пенський вважає, що за сприятливих умов десь через два місці перші оселі сокиринчан одержать газ. Нинішнє свято відкриття підвідного газопроводу та обіцяна підтримка І. І. Куровського дають всі підстави до оптимістичних прогнозів як для жителів Сокиринець так і для ПАТ "Чернігівгаз”, який одержить ще 350 нових довгоочікуваних споживачів блакитного палива.


Категорія: Суспільство | Переглядів: 1902 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 3.0/4
Всього коментарів: 0Загляньмо на годинник

-

Профіль

Понеділок
08.03.2021
11:47 PM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 706
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2021 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!