RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2012 » Грудень » 6 » МРІЯ СОКИРИНЧАН ЗБУЛАСЯ – У СЕЛО ПРИЙШОВ ГАЗ
1:03 PM
МРІЯ СОКИРИНЧАН ЗБУЛАСЯ – У СЕЛО ПРИЙШОВ ГАЗ

На урочистості з цієї нагоди у Сокиринці того дня прибули високоповажні гості –   голова облдержадміністрації  В. М. Хоменко та народний депутат України І. І. Куровський.  Разом із керівниками району – головою райдержадміністрації О. Д. Власенком, головою районної ради Г. І. Голдовським вони запалили блакитний вогник у першому будинку, підключеному до газової мережі, по вулиці Комсомольській, 10 в сім'ї Лісових. Поважні гості разом з господарем Сергієм Івановичем та його дружиною Ольгою Володимирівною щиро пораділи з того, що нарешті  в сокиринських хатах буде тепло і затишно.

Хлібом-сіллю, щирою піснею сокиринчани запросили поважних гостей до зали Сокиринського сільського будинку культури, де проходило свято з нагоди пуску вуличного газопроводу.

- Сьогодні, - сказав, відкриваючи торжество сільський голова А. М. Маснуха, - у Сокиринцях непересічна подія. Мрія, щоб в село прийшов газ, нарешті збулася.

Історія газифікації  Сокиринець розпочалася  давно. Ще коли головував у селі О. М. Назаренко був зроблений перший проект газифікації, який так і залишився на папері.  Його справу продовжив на цій посаді І. П. Блашкун. За сприяння  народного депутата О. В. Ляшка розпочалися роботи на спорудженні газопроводу. За три роки від початку газифікації Сокиринець багато людей доклали своїх коштів, зусиль, енергії, праці, щоб у село прийшов газ. Серед них депутати районної ради П. М. Кириченко, І. М. Редька, М. М. Дмитренко, О. М. Петренко. Але найбільший внесок у будівництво вуличного газопроводу вклав директор товариства "Батьківщина”, депутат обласної ради О. М. Дмитренко. І не за те, що він обробляє наші землі ( бо він їх і не обробляє), а тому, що багато сокиринчан працює у його товаристві і ще через те, що таке велике і красиве село довго залишалось не газифікованим.

Значний внесок у газифікацію  Сокиринець керівників Прилуцького кооперативу "Вогник” О. М. Бойка та Б. В. Мороза, які проклали більше 30 кілометрів вуличного газопроводу. А ще, наголосив Анатолій Миколайович, щире спасибі голові облдержадміністрації В. М. Хоменку, народному депутату І. І. Куровському, який на завершальному етапі газифікації зрушив цю справу з мертвої точки і значно посприяв доведенню газифікації Сокиринець до логічного завершення. Вдячні сокиринчани голові ПАТ "Чернігівгаз” А. А. Яровій, керівнику Прилуцької дільниці ПАТ "Чернігівгаз” Ю. М. Кеді, начальнику Срібнянського газового господарства В. М. Петренку та багатьом іншим.

Сільський голова вручив пам’ятні сувеніри з нагоди знаменної події  О. М. Дмитренку, голові кооперативу "Газовик” М. М. Пенському та бухгалтеру  Н. Д. Шашенок, голові кооперативу "Вогник” О. М. Бойку, а також О. Д. Власенку, Ю. М. Кеді.

Почесна місія нагородження І. І. Куровського та В. М. Хоменка була надана настоятелю Свято-Воздвиженського храму, протоієрею отцю Василію.

Виступаючи, голова облдержадміністрації В. М. Хоменко наголосив,  що шлях до перемоги був непростий. Якщо взяти газифікацю сіл області, то в Сокиринцях  він  був одним з найважчих на Чернігівщині. Затримка у цьому селі в деякій мірі була пов’язана з обставинами, котрі були вищими від керівників області, району. І тим важливіша для всіх перемога, тим приємніший та радісніший цей день. Чимало зусиль було докладено багатьма людьми, названими і неназваними сьогодні, особливо на завершальному етапі, щоб ця подія відбулася.  І це свідчить, що об’єднання зусиль не на протиборство, а на добру справу приносить успіх.  "Хочу сказати, - наголосив Володимир Миколайович, - що ця подія відбувається не в період передвиборної гонки, не для того, щоб завоювати прихильників, а після виборів. Це системні кроки по виконанню програми Президента "Україна для людей”. В області споруджувалося 7 шкіл, 2 з них введені в дію, 5 буде споруджено в наступному році. Незабаром школа будуватиметься і в Сокиринцях. Як бачимо, спільні зусилля влади, депутатів всіх рівнів від сільської до Верховної Рад приносять успіх у справі.

 В. М. Хоменко  побажав сокиринчанам здоров’я, затишку і щоб голубий вогник зігрівав не тільки їхні хати, а й душі. 

Для І. І. Куровського, як він зізнався, ця приємна подія, ще й привід для того, щоб зустрітися вперше після виборів з громадою села.  "Пам’ятаю той день, - поділився спогадами Іван Іванович, - коли вводили в експлуатацію підвідний газопровід, і тоді я запевнив, що докладу максимум зусиль, щоб завершити газифікацію. Я розумів, що найголовніше попереду. Але не думав, що буде такий великий розрив у часі  між цими подіями”. "Хочу  уклінно подякувати громаді за підтримку і розуміння на минулих виборах, - звернувся Іван Іванович до присутніх. - Скажу, не очікував такого ставлення. Я порівняно нова людина в Сокиринцях і ваша довіра для мене - аванс на майбутнє. З трибуни обіцяю, що ви не помилитесь у своїх надіях. У наступному році розпочнемо будівництво школи. Не будемо говорити за терміни, не знаю, які будуть розклади по фінансуванню, але школу побудуємо. Це буде тільки початок моєї роботи у Сокиринцях, у Срібнянському районі. Попереду ще багато  справ і ми їх успішно вирішимо”.

- Газифікація Сокиринець, - сказав голова райдержадміністрації О. Д. Власенко, - це титанічна праця багатьох людей. Ми на фінішній прямій газифікації нашого району. У наступному році голубе паливо прийде у Никонівку і район буде повністю газифікований. Сьогоднішня  подія - результат системної роботи влади, депутатського корпусу, громадськості. Ми робимо все можливе, щоб кращим і затишнішим було життя людей. 

Він щиро подякував сокиринчанам, побажав   їм Божої благодаті, добра, тепла і затишку. Олег Дмитрович вручив відзнаки  людям, які найбільше зробили для того, щоб газ прийшов у Сокиринці: В. М. Хоменку, І. І. Куровському, О. М. Дмитренку, через Ю. М. Кеду передав відзнаку  А. А. Яровій – голові правління ПАТ "Чернігівгаз”. Відзначив і працю сільського голови А. М. Маснухи та його попередника І. П. Блашкуна.

Щиро привітали з радісною подією сокиринчан голова районної ради Г. І. Голдовський, директор СТОВ "Батьківщина” О. М. Дмитренко, начальник Прилуцької дільниці ПАТ "Чернігвгаз” Ю. М. Кеда.

Для учасників урочистостей дарували свої пісні учасники художньої самодіяльності районного та сільського будинків культури.

...Того дня газ уже прийшов у три оселі: Ольги Лісової (на знімку), Людмили Кононенко та Михайла Полковніченка. На черзі ще 355 будинки сокиринчан.

 

 В. ПЕТРЕНКО.

Фото С. Бебика


$IMAGE8 $

Категорія: Суспільство | Переглядів: 1208 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0Загляньмо на годинник

-

Профіль

Вівторок
02.03.2021
10:50 AM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 705
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2021 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!