RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2012 » Грудень » 7 » Такого ще не було
4:23 PM
Такого ще не було

Важко пригадати випа­док у історії Срібнянського району, коли б дороги з твердим покрит­тям прокладались сільсь­кими вулицями за кошти сільських бюджетів, без жодної державної підтри­мки чи відшкодувань, як було раніше, коли держава відшкодовувала колгоспам витрати на будівництво об’єктів соціальної сфери. 

У нинішньому році це стало можливим по двох сільських радах – Карпи­лівській та Калюжинській, землі яких орендує СТОВ "Батьківщина”.  Згідно Бюджетного Кодексу Укра­їни з 2011 року над­ходження плати за землю зарахо­вується в повному обсязі до  бюджетів сільських та селищних рад району, що свідчить про зростання ролі цього платежу в наповненні місцевих бюджетів. А якщо орендна плата значно більша встановленого законо­давством мініма­льного розміру, сплачу­ється своєчасно, то сільський бюджет має і відповідні надходження. Наприклад, до бюджету калюжинської терито­ріальної громади за 10 місяців цього року від прибуткового податку з громадян, орендної плати за землю і фіксованого податку надійшло 706 тисяч гривень. До того ж, із сільського до районного бюджету у цьому році вилучено 112 тис. грн.

Плануючи відповідні надходження та маючи залишок минулого року 440 тисяч гривень, сільська громада вирішила спря­мувати ці кошти на прокладення дороги з твердим покриттям по вулицях Незалежності та О. Вересая, де вони були найбільш потрібні.

Добре порахувавши з фахівцями видатки та можливості, обговоривши допомогу, яку могло надати СТОВ "Батьківщина”, тут зупинились на незвичному у нашому районі варіанті бетонного покриття дороги. Не останню роль у цьому рішенні відіграв досвід будівництва та експлу­атації подібної дороги у Прилуках, яка прокла­далась товарис­твом "Бать­ківщина” до власного зерносушильного ком­плексу.

- Розпочали із виготов­лення проектної докумен­тації, - розповідає Калюжин­ський сільський голова О. М. Коваленко. Один проект на капітальний (вибір­ковий) ремонт відрізку дороги довжиною 1230 м, інший – на 1500 м. Загальна вартість робіт по обох об’єктах становить 1 млн. 767 тис. грн. Підряд­ником робіт обрали ДП "БУ-3” ПЕП "Електрон” з Прилук, яке очолює Костянтин Сер­гійович Дудинець.

Разом із сільським головою О. М. Коваленком ми побували на оновленій дорозі.

- У цьому році,- продов­жує  Олександр Михай­лович, - встигли зробити її на кілометровому відрізку. Роботи виявились не такими простими, як декому здавалось на перший погляд. Стару дорогу довелось робити вдвічі ширшою, викорчо­вувати пеньки. Допомогу у цьому теж надавало СТОВ "Батьківщина”. Перша частина дороги по вулиці Незалежності має ширину 4,5 м, решта – 3,5 м.

Зважаючи на погодні умови, роботи по прокла­денню бетонного покриття у цьому році завершили, але працівники підрядної організації продовжують трудитися на об’єкті, доводять до ладу вста­новлені бетонні лотки для стоку води. Частина від­ремонтованої дороги закрита для експлуатації, поки затвердіє бетонне покриття. Частиною дороги вже користуються калю­жинчани, які встигли оцінити всі її переваги. Бетонка – хоч боком ко­тись. Тепер без проблем можна доїхати від кожного будинку до центру села, менше бруду на час бездоріжжя буде і в дворах жителів села, яким так повезло з дорогою.

Будівельники розповіли про технологію робіт, досить незвичну, порів­няно із традиційним асфа­льтовим покриттям. На підготовлену ґрунтову поверхню спочатку наси­пається шар піску тов­щиною 20 см. Пісок ущільнюється і поверх нього кладеться поліети­ленова плівка.  Далі зали­вається бетон, вклада­ється металева арматурна сітка, якої йде 15 тонн на кілометр дороги,  і – знову бетон. Загальна товщина бетонного покриття ста­новить 17 сантиметрів.

Сільська рада стара­ється своєчасно розраху­ватися з підрядником за виконані роботи. На сьогодні перерахували вже 400 тис. грн., до кінця року планується заплатити ще 220 тис. грн. Хоча своєчасність розрахунку залежить не тільки від замовника. Так, через затримки проведення платежів через відділення Держказначейства, хоч у цьому й немає вини працівників відділення, затримується перерахунок підряднику 38 тис. грн.

- Наступного року маємо всі можливості завершити ремонт дороги по обох проектах, - говорить О. М. Коваленко. – Коли на території ради працює найпотужніший у районі сільгоспвиробник, коли у сільському бюджеті є кошти, неможливе ще кілька років тому, чого і планувати не могли, сьогодні стає для нас реальністю.

Прикріплення: Картинка 1
Категорія: Благоустрій | Переглядів: 1002 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0Загляньмо на годинник

-

Профіль

Вівторок
09.03.2021
1:02 AM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 706
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2021 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!