RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2013 » Січень » 10 » Дорогами життя
10:25 PM
Дорогами життя
 Тираж книги всього 200 примірників. Надрукована вона за кошти автора в КП "Прилуцька міська друкарня”. За рішенням автора книга не продаватиметься. Її безкоштовно одержать у першу чергу головні герої цього документального твору, колишні колеги І. П. Лихогруда, відомі земляки, сільські ради, бібліотеки. 

Книга, за словами автора, є подарунком до власного 70-річчя, яке І. П. Лихогруд відзначатиме 19 січня 2013 року.

 

Від автора:

"Не думаю і не гадаю скільки накують щедрі зозулі. Але, як і кожній пересічній людині, що досягла поважних років, хочеться оглянутися і згадати періоди, події, які назавжди вкарбувалися в пам’ять. Босоноге дитинство і напівсирітство: бо батько пішов на фронт Великої Вітчизняної війни у вересні 1943 року, коли мені було 8 місяців і загинув у листопаді 1944 року при визволенні Угорщини, коли мені не було і двох років.

Повірте. Я завжди хотів і чекав, спочатку по дитячій наївності, пізніше, коли досяг усього в своєму житті, по синівській гордості, що одного разу рипнуть двері, на порозі з’явиться батько і скаже: прийшов, синку, подивитися, як ти живеш..." Не дочекався. Навіть не уявляю, яке те життя з батьком.

Назавжди залишилися в пам’яті післявоєнні роки - розруха і злидні, нелегка праця в колгоспі і вдома, і нас двоє з сестрою на одні плечі й руки солдатської вдови - моєї матері. Незабутні шкільні й суворі студентські роки. Спочатку навчання у Сокиринському сільськогосподарському технікумі, потім - в Українській сільськогосподарській академії, Вищій партійній школі при ЦК Компартії України. Перший трудовий гарт на посаді агронома відділення радгоспу "Красноозерный" Цілиноградської області республіки Казахстан. Служба в армії. Очолював відповідальні ділянки в комсомольських і партійних органах, виконавчих структурах влади.

Понад 40 років трудового стажу. Напруженої, чесної і відповідальної роботи. Як у кожної людини мій життєвий шлях також помережений "червоними і чорними" нитками. Але рук ніколи не опускав, віри в людей не втрачав, завжди робив свою справу й намагався працювати не в чиїхось інтересах, а саме в інтересах справи, якій завжди чесно служив. Таке моє життєве кредо. Саме воно допомогло досягти чималого в житті. Свідчення цьому - державні нагороди, почесні грамоти й відзнаки, а головне - вдячність простих людей, яким судилося допомогти, зарадити, чи просто підтримати, а ще слугувати прикладом, як потрібно жити в цьому непростому житті. Отож відшуміла молодість, промайнула зрілість, настала оксамитова пора ...

Пора роздумів. У першу чергу, коли проходиш головною вулицею райцентру, перед очима постає "Білий дім", як назвали срібняни адміністративне приміщення райкому партії, райвиконкому, райкому комсомолу, управління сільського господарства та ряду районних служб.

Будинок зданий в експлуатацію і заселений 1 вересня 1967 року. Це приміщення понад 30 років тісно зв’язувало моє життя з долями десятків, навіть сотень людей, яких я глибоко поважав, які дорогі мені як друзі, колеги, товариші, які постійно в моїй пам’яті.

Про них, наші спільні трудові будні, короткі миті відпочинку й що залишилося поза їх межею, моя наступна розповідь”.

 

* * *

Про автора:

Лихогруд Іван Петрович народив­ся 19 січня 1943 року в с. Гурбинці Срібнянського району Чернігівської області в сім’ї колгоспників. Мати - Горпина Пилипівна працювала в рільничій ланці. Батько - Петро Іванович загинув на фронті Великої Вітчизняної війни.

Після закінчення в 1957 році семи класів Гурбинської середньої школи поступив на навчання в Сокиринський сільськогосподарський технікум, який закінчив в 1961 році. Одержав диплом агронома. Закінчив Українську сільськогосподарську академію та Вищу партійну школу при ЦК Компартії України.

Трудову діяльність почав агрономом відділення радгоспу «Краснозерный» Цілиноградської області в Казахстані. У 1963-1966 роках проходив службу в Радянській Армії.

Після демобілізації протягом 35 років працював у Срібнянському районі. Другим секретарем райкому комсомолу, головою колгоспу ім. Леніна с. Гурбинці, першим заступником голови райвиконкому - начальником управління сільського господарства, секрета­рем, другим секретарем райкому партії. З 1983 року працював го­ловою райвиконкому. В 1992 році призначений Представником Президента України в Срібнянському районі, головою районної державної адміністрації. З 1994 по 2003 рік заступник голови райдержадміністрації. Депутат Чернігівської обласної ради трьох і  районної ради семи скликань. Нагороджений орденом "Знак пошани” і чотирма медалями. З 2003 року на пенсії. Проживає в смт. Срібне.

Прикріплення: Картинка 1
Категорія: Суспільство | Переглядів: 906 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0Загляньмо на годинник

-

Профіль

П`ятниця
07.08.2020
3:29 AM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 693
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2020 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!