RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2013 » Лютий » 18 » Вересаєве свято повертається на Срібнянщину
6:49 PM
Вересаєве свято повертається на Срібнянщину

Всеукраїнський фестиваль кобзарського мистецтва «Вересаеве свято», який вперше відбувся  у Сокиринцях у 1988 році відтоді став візитною карткою нашого району, подією загальнодержавного значення у культурно-мистецькому житті. Востаннє він проходив у Сокиринцях у червні 2006 року. Сподівались тоді, що наступний фестиваль, як і кілька попередніх відбудеться у Сокиринцях через три роки – у 2009-ому. На жаль, не сталося.

Взамін сокиринського фестивалю, чи як альтернатива йому, у серпні 2009 року відбувся Всеукраїнський фестиваль бандурного мистецтва імені Остапа Вересая, але відбувся він у Батурині, в Національному історико-культурному заповіднику «Гетьманська столиця».  На неодноразові звернення районної влади про причини перенесення фестивалю і подальші перспективи його проведення у Сокиринцях, в області не могли дати певної відповіді. Та й, напевне, відповідне рішення приймалось не в Чернігові. Підтвердженням тому була присутність на фестивалі у Батурині Президента України В. Ющенка.

У цьому році Вересаєве свято знову повертається на Срібнянщину. Визначена дата його проведення – 8 червня 2013 року. Сьогодні повним ходом іде організаційна робота, ведуться домовленості з художніми колективами, меценатами.

Зокрема, за кошти депутата обласної ради А. К. Мирошниченка планується відремонтовати скульптуру кобзаря, що знаходиться біля траси Київ-Суми на повороті на Сокиринці.

Буде відремонтовано в'їзд в маєток Галагана. За підтримки голови райдержадміністрації О. Д. Власенка будуть встановлені ковані ворота, які мають органічно вписатися в архітектурний стиль маєтку. У оновленому  вигляді зустрічатиме гостей палац Галаганів. Із коштами тут допоможуть місцеві сільгосппідприємства "Батьківщина”, "Обрій” та "Дружба Нова”. Надати кошти на ремонт альтанки пообіцяв народний депутат І. І. Куровський.

Певні кошти на фінансування приїзду творчих колективів з усієї України, технічне забезпечення  надійдуть з обласного бюджету. 

Очікується, що на фестиваль приїдуть і зарубіжні гості, нащадки великого роду Галаганів. Активну участь у організації та святкуванні візьме Чернігівське земляцтво.

Одночасно із культурно-мистецькими заходами проводитиметься акція по участі меценатів у збереженні архітектурного ансамблю. Серед невідкладних робіт - реставрація Готичного містка.

Обговорюється також можливість проведення на території маєтку загальнообласного чи навіть всеукраїнського суботника.


Прикріплення: Картинка 1
Категорія: Культура | Переглядів: 1299 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0Загляньмо на годинник

-

Профіль

П`ятниця
05.03.2021
5:44 PM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 705
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2021 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!