RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2013 » Лютий » 23 » Закриття сільських лікарень – людський біль
2:57 PM
Закриття сільських лікарень – людський біль

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що "внаслідок низького рівня ефективності функціонування закладів охорони здоров’я державної та комунальної форми власності сьогодні постало питання необхідності реформування системи охорони здоров’я в Україні. Однак замість організації цілеспрямованої та системної роботи, направленої на забезпечення належних умов та матеріально-технічного забезпечення діяльності медичних установ, таке реформування зводиться до масового закриття медичних закладів та скорочення кількості їх працівників, що унеможливлює отримання своєчасної медичної допомоги громадянами та обмежує їх конституційне право на охорону здоров’я. Будь-які дії щодо зменшення обсягів надання медичної допомоги та скорочення мережі закладів охорони здоров’я суперечать статті 49 Конституції України.

Так, положенням статті 49 Конституції України передбачено, що держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування, а існуюча мережа медичних закладів не може бути скорочена. Водночас, всупереч цьому конституційному припису, у різних регіонах України масово закривають лікарні, пологові будинки та інші лікувально-профілактичні заклади. "Все це більше нагадує позбавлення від баласту, яким є соціально-незахищене населення. Схоже на злочин, який скоюється щодо малозабезпечених громадян, зокрема, жителів сільської місцевості.

Народні депутати наводять ряд конкретних прикладів і вважають, що "вищевикладене свідчить про катастрофічний стан охорони здоров’я в Україні, порушення гарантованих статті 49 Конституції України прав громадян на якісне медичне обслуговування” та переконані, що "прийняття цього закону дозволить забезпечити реалізацію конституційних прав громадян на вчасне та якісне отримання медичної допомоги.

З повним текстом  законопроекту можна ознайомитися на офіційному веб-порталі  Верховної Ради за посиланням

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=45664  

Категорія: Політика | Переглядів: 833 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0Загляньмо на годинник

-

Профіль

Понеділок
08.03.2021
10:56 PM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 706
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2021 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!