RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2013 » Квітень » 8 » Весняна повінь наступає і перемагає
8:00 PM
Весняна повінь наступає і перемагає

Хіба що краєм дороги, обережно, аби не втрапити в багнюку, бо там і чоботи загубиш.

Вже тиждень минув, як бурхливим потоком неслася вулицею вода вниз, до лугу і далі, до Лисогору. А з нею тонни мулу, змитого з навколишніх полів та ярів. Значна частина його щороку залишається на дорозі, ще частина – на навколишніх городах, решту несе на луг, в річку. Весною, як тільки починає швидко танути сніг, для господарів головне – швидко винести все із погребів. Інакше попливуть і картопля, і консервації.

Перший удар від потоку води на цій вулиці приймає на себе господарство Валентини Ляшенко.  У погребі в неї в ці дні справжній басейн.

- Це поменшало, а то ось дивіться скільки води було, - розповідає жінка. – Десь на півметра вище. У будинку фундамент руйнується.

Від води найбільше потерпають вісім дворів. Причому не тільки весною. Кожна злива чи тривалий дощ влітку стають справжнім стихійним явищем. Не дай Боже, комусь доведеться швидку викликати, хоч на руках хворого неси.

Восени люди продають картоплю, а з останніх дворів по вулиці 30-річчя Перемоги хіба що кіньми довезеш її до машини. Хто сюди наважиться їхати.

Під розмитими водою глибокими бурчаками прокладені водо- та газопровід. Може й труби колись повимиває.

Жахливе враження залишилось від побаченого на городі пенсіонерки Лідії Миколаївни Повознюк.


 Його вкрило таким шаром мулу, що бабуся не знає що й робити – орати город у цьому році чи ні? Нехай і просохне земля, може на кінець травня, та по глибоких рівчаках перша ж гарна злива вимиє картоплю і понесе з водою в луг.

Куди тільки не звертались жителі вулиці аби їм допомогли. Не один рік просять про це сільську, районну владу, дзвонять на "гарячі лінії” в Київ. Та віз і нині там. Правда, після того, як торік на вулиці побував голова райдержадміністрації Олег Власенко, розпочали робити деякі роботи по водовідведенню, вирубувати кущі, щоб спрямувати воду. На тому все й зупинилось. 

За кілька десятків метрів від господарства Валентини Ляшенко вода розмила дорогу на Побочіївки, 


утворивши поряд кілька глибоких ярів, що дійшли аж до поля. Через рік-два ці яри заберуть чималий шмат чорнозему, а дорога у черговий раз "відсунеться” на кілька метрів далі.Щоб навести лад на цій вулиці не треба шукати якісь неймовірні кошти і втілювати в життя грандіозні проекти. Трохи більше десяти років тому люди жили тут як і всі подоляни. Поле навколо було обваловане, дотримувалась контурна система землеробства і вода кожної весни текла, нікому не завдаючи шкоди. Відновити б обваловку, зробити все як було і не потрібно придумувати нічого нового. 

У понеділок 8 квітня це питання обговорювалось на щотижневій робочій нараді в голови райдержадміністрації Олега Власенка. Зупинились на тому, щоб звернутись за допомогою до СТОВ "Батьківщина”. Цього ж  дня виконавчий директор товариства Микола Дмитренко повідомив редакції, що "Батьківщина” готова допомогти виконати необхідні роботи, як тільки техніка зможе виїхати в поле.

Текст і фото Сергій Бебик
Категорія: Інше | Переглядів: 1114 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 2
2 Микола   (21.04.2013 8:12 PM) [Материал]
Вражений висновками Наталки. Та я согласний на любі ініціали, аби у погребі не стояла вода. Ми куди тільки не писали, а всі мовчали. І сільська журналістика і городська. Невже діло у буквах а вода хай нас заливає? В ініціалах усі розбираються, а про нас більше ніхто і не згадав.

1 sribne_gazeta   (21.04.2013 0:34 AM) [Материал]
Дякуємо за Ваше доброзичливе зауваження. Не беріть так близько до серця всякі недоліки нашого сайту. З цього моменту (21 квітня 2013 року, 0 годин 1 хвилина) від савєцьких традицій відмовляємось раз і назавжди.  Все виправили. А  там, де було О.Д., виправили у першу чергу.
Загляньмо на годинник

-

Профіль

Вівторок
09.03.2021
0:44 AM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 706
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2021 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!