RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2013 » Квітень » 17 » Весняні роботи в ТОВ "Обрій"
9:55 AM
Весняні роботи в ТОВ "Обрій"

Нічого подібного на полях нашого району бачити ще не доводилось. Невеликий, красивий, ніби з дитячого мультфільму апарат: трактор чи машина - і не розбереш відразу, так швидко рухався мокрим полем, задискованим восени, після збирання кукурудзи, наче то була рівна асфальтова дорога. Будь-яка інша техніка застряла б тут, чи залишила б після себе глибокі колії, а йому хоч би що! Отак пролетів полем з краю в край і повернувся до дороги на заправку. Зблизька апарат справляв не менше враження. Шість коліс з одними камерами, без звичайних для будь-якої техніки шин наче й накачані не дуже. А в цьому, виявляється, весь секрет пневмоходу. Тиск на грунт мінімальний, навіть людина залишає глибші сліди на полі.

Ось за допомогою такої техніки вносять у ці дні  добрива у срібнянському ТОВ "Обрій”. Диво-апарат і називається відповідно, так що з першого разу й не запам'ятаєш – універсальний енергетичний засіб малогабаритний – УЕЗМ "Роса”, а разом із усіма знаряддями до нього це - комплекс по забезпеченню оптимальних агротехнічних строків внесення добрив та засобів захисту рослин.

Про особливості "Роси” розмовляємо із механізатором з Сумської області, який допомагає срібнянам, Миколою Рудником.

-         Створили таку техніку у Білорусії, - розповідає Микола Миколайович. – Шини-оболонки дозволяють виїхати в поле, коли з іншою технікою чекали б ще 2-3 тижні. Трактор важить півтори тонни, але може їхати навіть по талому снігу. Він навіть по воді пливтиме, хоч і зануриться до самої кабіни. Може їхати по сходах рослин, не залишаючи колії. Легко долає складний рельєф.

-         Зараз вносимо рідке добриво КАС під соняшник, - продовжує агроном господарства Наталія Плюта. – За день підживлюємо до 100 га, хоча залежно від норм витрати добрив чи засобів захисту рослин, від площі цей трактор може  обробити і до 300 га. А порахуйте скільки пального зекономили.

На одну заправку агрегат бере тонну КАСу із розрахунку на шість гектарів.

-         А як на довго таких коліс вистачає? На скільки вони надійні? – це вже запитання до Миколи Миколайовича.

-         Доводиться клеїти інколи, як щось "упіймаєш” на полі. Он бачте, одна латка вже є. Та це рідко буває. Гума міцна, конструктори все розрахували. І взагалі техніка надійна. Двигун у неї японський, коробка з "десятки”, ходова з "Ниви”, пластмаса білоруська, бочка італійська.

Вже згодом знайшли в Інтернеті інформацію, ще ресурс шин-оболонок становить до 14 тис. гектарів. Там же знайшли, що використання "Роси” у порівнянні з трактором МТЗ дає можливість у 3-5 разів зменшити витрати пального в розрахунку на гектар при одній і тій же роботі. А по тиску на грунт кращий показник ніж у  "Роси” мають лише апарати на повітряній подушці.

-         І скільки ж коштує така техніка? - запитую у Миколи Миколайовича.

-         Разом з набором агрегатів у Білорусії його ціна, в перерахунку на гривні, біля 120 тисяч. А щоб в Україні купити – до півмільйона. Так що вигідно брати цей агротехнічний комплекс, коли господарство має не менше 10 тисяч гектарів землі.

На заправку пішло всього хвилини дві-три. Підвозить рідке добриво водій КамАЗа Микола Лилка, а заправляє "Росу” Олександр Співак.

- Обидва вони з роботою справляються швидко, - говорить Наталія Плюта. -Так що техніка даремно не простоює. Стараємось максимально використати всі її можливості і переваги. Всього внесли добрива вже на 500 гектарах. Жодною іншою технікою по такому грунту ми б стільки не зробили.

Сергій Бебик


Категорія: Інше | Переглядів: 1383 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 2
2 Ганна   (21.04.2013 9:46 AM) [Материал]
Пишуть по різному. Правда значно частіше - без ініціалів. Дай, думаю, погортаю щось із “несільської журналістики”. Ось, наприклад:
“К. Герасименко нікого не затінював, просто був поруч.” (газета “Літературна Україна” № 46 (5475) 29 листопада 2012 року).
“Нагадаємо, як раніше повідомляв УНН, М.Азаров закликав міністрів сьогодні вийти на суботник”. Це з “Українських національних новин” за 20.04.2013.
“12 квітня на виїзді з Прилуцького району Чернігівської області старший інспектор Прилуцького управління ДАІ капітан Кізім А.М. особисто контролює автошлях...”. Це на сайті газети “Сіверщина” 12 квітня ц. р.
Не знаю чому це так “дістало” пані Наталію. Я більше уваги звертаю на зміст і фото.

1 sribne_gazeta   (21.04.2013 0:06 AM) [Материал]
Дякуємо за Ваше доброзичливе зауваження. Не беріть так близько до серця всякі недоліки нашого сайту.  З цього моменту (21 квітня 2013 року, 0 годин 1 хвилина) від савєцьких традицій відмовляємось раз і назавжди. Все буде як в телевізорі. Без Б.П.К.Ф.,  як пише ота сільська журналістика з її нечисленними сайтами.
Загляньмо на годинник

-

Профіль

Неділя
28.02.2021
11:19 AM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 705
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2021 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!