RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2013 » Травень » 11 » Остання зустріч з ветераном Великої Вітчизняної війни
10:33 AM
Остання зустріч з ветераном Великої Вітчизняної війни

У ці дні ветерани одержали також подарунки від народного депутата Івана Куровського, які вручала помічник депутата Ірина Коляда.

У Харитонівці Ірина Коляда разом із сільським головою Юрієм Остапенком відвідала ветерана війни Олексія Герасимовича Сірика (на фото). 

Із великої сім'ї Олексія Герасимовича, у якій було десять дітей, на війну пішли п'ять братів – Федір, найстарший – 1919 р.н., Йосип – 1921 р.н., Іван – 1923 р.н., Павло – 1925 р.н. і наймолодший Олексій – 1927 р. н. Таких сімей, звідки на віну забрали п'ятьох, були лише дві на всю Харитонівку – Глушків і Сіриків. Троє з них – Федір, Йосип та Павло не повернулися в рідне село, назавжди залишилися на полях битв і в пам'яті рідних. Вони пішли на війну молодими хлопцями, не мали ще ні дружин, ні дітей. І вірили, що повернуться додому. Брат Іван Герасимович повернувся з війни, працював директором радгоспу в Кременчуці, помер у 2004 році.

Олексія Герасимовича Сірика як і хлопців, його одногодків, призвали воювати на Далекий Схід у 1945 року.

- Як зараз пам'ятаю, було це на другий день Різдва, - пригадує ветеран. – Півтора місяця поїздом добирались ми до місця призначення. 28 квітня прийняли присягу. Служба тривала довгих сім років. Працював на різних роботах у колгоспі. Найдовше – в кузні. На жнивах був комбайнером. Два роки очолював комсомольську організацію села. Від більших посад відмовлявся, хоч пропонували бути головою сільради, секретарем партійної організації.

Не зважаючи на поважний вік, Олексій Герасимович постійно в курсі всіх політичних новин, любить і знає історію, оцінує її з висоти свого важкого прожитого життя.  Дивиться телевізор, передплачує газети "Сільські вісті” та "Срібнянщину”.

Із дружиною Євдокією Василівною разом живуть із 1954 року. Наступного року 60 років спільного життя планували святкувати. 

Але не судилося....10 травня 2013 року, коли цей матеріал був готовий до публікації,  Олексій Герасимович Сірик раптово помер. Вічна пам"ять ветерану Великої Вітчизняної війни. 

Категорія: Суспільство | Переглядів: 970 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0Загляньмо на годинник

-

Профіль

П`ятниця
05.03.2021
6:50 PM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 705
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2021 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!