RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2013 » Липень » 3 » День села в Гурбинцях
12:21 PM
День села в Гурбинцях

Минулої суботи в Гурбинцях відбувся День села.

Разом з почесним земляком-гурбинчанином, першим заступником начальника Головного управління автоматики, телемеханіки та зв’язку Державної адміністрації залізничного транспорту України Миколою Поетою на свято прибули заступник голови ради Чернігівського земляцтва в Києві Микола Борщ, заступник головного редактора газети "Отчий поріг” Валентин Авдєєнко, голова правління благодійного фонду Богдана Гаврилишина Анатолій Дяченко, кандидат наук, провідний викладач кафедри гірничої електромеханіки Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут” Іван Рябенко,  доктор фармацевтичних наук,  академік Міжнародної академії інформатизації при ООН, професор, завідувач кафедри організації та економіки фармації Національного медичного університету імені Богомольця Дмитро Волох, заслужений журналіст України Петро Медвідь, дружина відомого громадського діяча, уродженця Гурбинець Бориса Іваненка Світлана Карпівна, представники Чернігівського земляцтва.

Приїхали на свято в рідне село і Микола Жимань, який багато років працював головою місцевого колгоспу, колишній голова райвиконкому, який у свій час займав посади Представника Президента України в районі, голови райдержадміністрації Іван Лихогруд, голова ради ветеранів району Владислав Тимченко.

В минулому році на Дні села Микола Поета запропонував відзначати таке свято щороку і гурбинчани підтримали цю пропозицію.   Микола Володимирович, слід віддати йому належне, доклав чимало зусиль, щоб і в цьому році День села відбувся на високому рівні.

Розпочалося свято з урочистої події – відкриття на будинку культури меморіальної дошки Борису Васильовичу Іваненку – відомому громадському діячеві, знаному архівісту, історику, журналісту, заслуженому працівнику культури України, який у 1943-1951 роках навчався у Гурбинській школі. У присутності жителів села, гостей, дружини Бориса Васильовича Світлани Карпівни, представників Чернігівського земляцтва меморіальну дошку відкрили Микола Борщ, Микола Поета та Гурбинський сільський голова Іван Дейнека. Освятив її настоятель Хресто-Воздвиженського храму УПЦ в Срібному протоієрей Іоан Багмет.

Свято продовжилося урочистостями в будинку культури. Першим слово тримав сільський голова Іван Дейнека. Він подякував за допомогу у проведенні Дня села депутату обласної ради Олегу Дмитренку, земляку Миколі Поеті, депутату районної ради Василю Цигурі, Володимиру Валєєву та всім жителям села, хто приймав активну участь у підготовці свята.

Привітав гурбинчан голова райдержадміністрації Олег Власенко і передав сільському голові Івану Дейнеці свій подарунок - грошову допомогу на будівництво церкви.

Від імені Чернігівського земляцтва у Києві вітав своїх земляків  Микола Поета. Він зазначив, що за останній рік у Гурбинцях зроблено чимало добрих справ, відроджується духовність, ведуться підготовчі роботи по будівництву церкви, вже розроблено її проект, подякував товариству "Батьківщина”, яке назвав справжнім господарем на гурбинській землі.

Директор Гурбинської школи Ольга Лещенко від імені педагогічного і учнівського колективів подякувала Миколі Поеті та Івану Дейнеці за підтримку і допомогу місцевій школі і вручила їм Подяки.

Задушевними піснями і запальними танцями вітали сільську громаду гості свята - народний аматорський фольклорний колектив "Надвечір‘я” і танцювальний колектив з Великої Багачки Полтавської області (керівники заслужені працівники культури Любов Нечай і Віктор Шарий та Світлана Борблик).

У святковій концертній програмі взяли участь і місцеві самодіяльні артисти Віра Бетченко, Людмила Цигура, Лілія Пічкуренко, В’ячеслав Цигура, Аліна Вада, Іван Дейнека, Василь Кухаренко та співаки з Дігтярів  Аліна Хамчич і Анастасія Малиш.

Великою  історичною цінністю для гурбинчан можна вважати відео з історії села, відзняте ще на плівкову камеру кавалером ордена Трудового Червоного Прапора Миколою Павловичем Науменком (нині вже покійним). На сьогодні те відео оцифроване для перегляду на сучасній техніці, і треба було бачити, з яким захопленням дивились гурбинчани кількахвилинну добірку із відеоархіву про Бориса Іваненка, впізнавали рідних, знайомих односельчан, багатьох із яких вже немає на цьому світі, та пам'ять про них залишилась у фільмах Миколи Науменка.

Після урочистої частини учасники свята пригощалися польовою кашею, про яку подбало СТОВ "Батьківщина”. Працювала торгівля, смажилися шашлики,  скуштувати які  міг кожен бажаючий. 

Відбулися і традиційні спортивні змагання.

 Категорія: Суспільство | Переглядів: 1687 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0Загляньмо на годинник

-

Профіль

Вівторок
02.03.2021
9:07 AM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 705
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2021 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!