RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2013 » Серпень » 17 » День села вийшов на славу
9:48 PM
День села вийшов на славу

Минулої суботи Хукалівку було не впізнати. Може років тридцять чи й більше тому були щодня такими багатолюдними щодня її вулиці, коли було тут стільки, як сьогодні, молоді, дітвори, коли діяла ще початкова школа, щодня їздив рейсовий автобус до Срібного та Прилук, працювала тваринницька ферма.. Одним словом, у селі кипіло життя.

З минулого на сьогодні залишились вкрай погані дороги, досі немає тут газу, централізованого водопостачання, кожен ранок, як і раніше, починається з походу до колодязя по воду, а взимку ще з розпалювання груби чи печі. Нині в Хукалівці проживають 81 чоловік, з них лише п'ятеро дітей. Решта переважно пенсіонери. Та для хукалян, для тих, хто народився тут, їхнє село завжди буде найкращим, найріднішим. І коли на останніх загальних зборах жителів Хукалівки люди запропонували провести день села, Савинський сільський голова В. О. Волуй відразу погодився з цією пропозицією і пообіцяв всебічну підтримку. Й слова свого дотримав.

Звертаючись із  вітальним словом  до господарів і гостей свята , він нагадав історію села, яка відома із другої половини 18-го століття. У 1781 р. хутір Хукалівщина належав дружині титулярного радника Б. О. Брежинського. У 1797 р. в ньому проживали 63 "душі чоловічої статі податкового населення”. У 1925 році в хуторі налічувалось 98 дворів і 469 жителів. Тільки на фронти Великої Вітчизняної війни із Хукалівки пішли близько 200 чоловік із яких 105 не повернулись до рідних домівок.

Вихідцями з села є відомі люди, зокрема, Микола Петрович Дейкун, депутат обласної ради, колишній начальник обласного управління охорони здоров'я, нині головний лікар обласного центру з профілактики та боротьбі зі СНІДом, Михайло Миколайович Рейко – старший науковий співробітник Інституту кардіології ім. М. Д. Стражеска, кандидат медичних наук, Заслужений лікар України.

З днем села привітав усіх присутніх виконавчий директор СТОВ "Батьківщина”, яке орендує хукалівські землі, депутат районної ради М. М. Дмитренко.

На святі згадали ветеранів праці, колгоспного виробництва. Найстарішій жительці  села Оксані Трохимівні Малюзі, яка народилась у 1924 році, сільській голова В. О. Волуй вручив подарунок. Всього на  кілька місяців молодший від неї Олександр Денисович Маруніч , який також прийшов на свято. Подарунок на згадку про день села - іграшковий автомобіль-самоскид одержав від сільського голови наймолодший житель Хукалівки Вадим Ільчено, якому лише два роки. 

Ще один подарунок одержала Хукалівка від товариства "Батьківщина”. Цього дня товариство зробило підсипку центральної вулиці селища. Досі її ремонт роками обмежувався лише обговоренням. У дорожників як завжди не було коштів, а сільська рада, згідно діючого законодавства, не мала права витрачати бюджетні кошти на ремонт дороги, яке не є комунальною власністю цієї ради.

Та чи не найбільшим задоволенням на дні села була можливість спілкування. Земляки, які не бачили один одного іноді не один десяток років, придивлялись, впізнавали, по новому знайомились, обнімались, а далі згадували, згадували, згадували... Що може бути краще, ніж можливість хоч на день повернутися в минуле, згадати кращі роки життя, проведені за шкільною партою, перше кохання, перші кроки у доросле життя?

Чудову концертну програму з піснями, танцями, гуморесками подарували господарям і гостям свята аматори сцени Савинського, Гурбинського будинків культури  та сусіди з Брагінець Варвинського району. Далі спілкування продовжилось за святковим столом, який підготувало СТОВ "Батьківщина” при допомозі ГВП С. І. Коваленко із райспоживтовариства, підприємців з Горобіївки та Гриціївки В. В. Ігнатенка та О. В. Мусієнка.

С. Бебик

Фото авора


Господарів та гостей свята вітає сільський голова Віктор Волуй На сцені - Сергій Яковенко


Вітальне слово від виконавчого директора СТОВ "Батьківщина" Миколи Дмитренка

Віра Бетченко та Василь Кухаренко з Гурбинець
 

Музичні вітання від сусідів з Брагінець
 

У День села за допомогою СТОВ "Батьківщина" проводилась підсипка дороги на центральній вулиці Хукалівки

Завідуюча Хукалівським ФАПом Алла Губар і цього дня турбувалась про жителів села


Один з найстаріших жителів села  Олександр Денисович Маруніч 1925 р.н.Категорія: Дозвілля | Переглядів: 2359 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 3.0/4
Всього коментарів: 0Загляньмо на годинник

-

Профіль

Понеділок
30.11.2020
9:15 AM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 702
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2020 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!