RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2013 » Жовтень » 27 » Звістка про солдата прийшла через 71 рік
12:32 PM
Звістка про солдата прийшла через 71 рік
А рік тому дізналися, що їхній брат загинув на Смоленщині на переправі через Дніпро.

Звістка про це надійшла на Срібнянщину від журналістки з Гомеля Тетяни Якименко,  спеціального корреспондента білоруської громадсько-політичної газети "Знамя юності”. Тетяна керує клубом молодих журна­лістів «Жеведа». Третій рік підряд вони разом з учасниками клубу військово- історичної реконструкції «Пам’ять» Гомельського державного коледжу машино­будування беруть участь у міжнародному фестивалі «Соловйова переправа», який проходить в Кардимовському районі Смо­ленської області. В дні фестивалю  обов’яз­ково проходить церемонія перепо­ховання останків воїнів, що загинули в часи Великої Вітчизняної війни. В районі села Соловйово в липні-серпні 1941 року діяла переправа через Дніпро. Командував нею генерал, білорус із Гомеля Олександр Люзюков. Переправа забезпечувала всім необхід­ним 16 і 20 армії.

Радянські війська несли великі втрати. За час дії переправи загинуло більше ста тисяч  солдатів.  Багато з них до цього часу вважаються безвісти загиблими. На Смоленщині зараз проводиться інтенсивна пошукова робота. На Вахти пам’яті  приїздять пошуковці з багатьох регіонів СНД.

В дні  перебування «Жеведи» на Смолен­щині відбулося перепоховання 143 останків воїнів. Серед відомих загиблих був і двадцятилітній уродженець Чернігівської області Павло Гаврилович Минка.

У серпні на пункті пропуску через кордон "Сеньківка” пошуковці передали особисті речі Павла Минки представнику з Городні. Досить довго добирались вони до Срібного та нарешті справу було зроблено.

Минулої п’ятниці іванківчани зібрались у центрі села біля меморіального комплексу, щоб вклонитись світлій пам’яті земляка. Цього дня міськвійськком Костянтин Глюзо привіз у село передані із Смоленщини вкладку із медальйона Павла, його солдатську кружку і землю з могили солдата. Все це передали сестрі Павла Минки Ганні Гаврилівні.

Отець Ігор, настоятель Свято-Преображенської церкви із Дігтярів відслужив заупокійну службу по Павлу Минці, по всіх загиблих  солдатах на війні.Ганна Гаврилівна Минка


Момент передачі особистих речей на пункті пропуску через кордон "Сеньківка”.

Пошуковець із Смоленська (живе в селі Соловйове) Олександр Алексєєв, учасниця клубу військово-історичної реконструкції "Пам'ять” Гомельського державного професійно-технічного коледжу машинобудування Оксана Задорожная та керівник клубу Сергій Чучвага
 

Категорія: Пам'ять | Переглядів: 1152 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 3.7/3
Всього коментарів: 1
1 Татьяна   (04.11.2013 9:56 AM) [Материал]
Славяне так и должны поступать.
Загляньмо на годинник

-

Профіль

Неділя
28.02.2021
12:21 PM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 705
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2021 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!