А рік тому дізналися, що їхній брат загинув на Смоленщині на переправі через Дніпро.
Звістка про це надійшла на Срібнянщину від журналістки з Гомеля Тетяни Якименко, спеціального корреспондента білоруської громадсько-політичної газети "Знамя юності”. Тетяна керує клубом молодих журналістів «Жеведа». Третій рік підряд вони разом з учасниками клубу військово- історичної реконструкції «Пам’ять» Гомельського державного коледжу машинобудування беруть участь у міжнародному фестивалі «Соловйова переправа», який проходить в Кардимовському районі Смоленської області. В дні фестивалю обов’язково проходить церемонія перепоховання останків воїнів, що загинули в часи Великої Вітчизняної війни. В районі села Соловйово в липні-серпні 1941 року діяла переправа через Дніпро. Командував нею генерал, білорус із Гомеля Олександр Люзюков. Переправа забезпечувала всім необхідним 16 і 20 армії.
Радянські війська несли великі втрати. За час дії переправи загинуло більше ста тисяч солдатів. Багато з них до цього часу вважаються безвісти загиблими. На Смоленщині зараз проводиться інтенсивна пошукова робота. На Вахти пам’яті приїздять пошуковці з багатьох регіонів СНД.
В дні перебування «Жеведи» на Смоленщині відбулося перепоховання 143 останків воїнів. Серед відомих загиблих був і двадцятилітній уродженець Чернігівської області Павло Гаврилович Минка.
У серпні на пункті пропуску через кордон "Сеньківка” пошуковці передали особисті речі Павла Минки представнику з Городні. Досить довго добирались вони до Срібного та нарешті справу було зроблено.
Минулої п’ятниці іванківчани зібрались у центрі села біля меморіального комплексу, щоб вклонитись світлій пам’яті земляка. Цього дня міськвійськком Костянтин Глюзо привіз у село передані із Смоленщини вкладку із медальйона Павла, його солдатську кружку і землю з могили солдата. Все це передали сестрі Павла Минки Ганні Гаврилівні.
Отець Ігор, настоятель Свято-Преображенської церкви із Дігтярів відслужив заупокійну службу по Павлу Минці, по всіх загиблих солдатах на війні.
 Ганна Гаврилівна Минка


Момент передачі особистих речей на пункті пропуску
через кордон "Сеньківка”.

Пошуковець із Смоленська (живе в селі Соловйове)
Олександр Алексєєв, учасниця клубу військово-історичної реконструкції "Пам'ять”
Гомельського державного професійно-технічного коледжу машинобудування Оксана Задорожная та керівник клубу Сергій
Чучвага










|