RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2014 » Лютий » 10 » Термін на роздуми - до 1 березня
3:06 PM
Термін на роздуми - до 1 березня
На загальних зборах жителів Харитонівки люди одноголосно проголосували за збільшення орендної плати за землю з 5 до 7 відсотків. Чи візьмуть до уваги це побажання власники агрофірми "Обрій ЛТД” Талалаївського району?
Агрофірма орендує 2134 га харитонівських земель. Свої землі їй довірили обробляти 405 власників паїв. Корпоративні права на агрофірму не так давно придбала група фінансово-промислова група "ТАС”.
За багаторічною традицією люди хотіли бачити на зборах керівника підприємства. А до них приїхав Андрій Левковець, заступник директора керуючої компанії агрофірми "Обрій ЛТД”. На пропозицію збільшити орендну плату до 7% він не погодився. Мовляв, все, що більше 5%, це ризиковано.
Що ж мають власники агрофірми на різниці у 2% орендної плати? Це вдалося порахувати жителю Харитонівки, колишньому  головному агроному місцевого сільгосппідприємства Петру Кармазиненку. Як виявилось, різниця в грошах між 7 і 5 відсотками така велика, що легко перекриває усі обіцяні благодійні допомоги громаді.
     За 2012 рік, коли за пай тут давали 4%, власники землі одержали по 3088 грн. При орендній платі 7% ця цифра становила б 5405 грн. На 405 паях люди могли додатково одержати за рік 938 тис. грн., а в бюджет відповідно 140,7 тис. грн. прибуткового податку. Разом виходить  один мільйон 79 тис. грн.
У 2013 році при орендній платі 5% різниця між 7% склала 1544 грн. по одному паю, а по всіх 405 паях – 625 тис. грн. Для 126 власників ділянок площею 2 га різниця склала 720 грн. на одного. За два роки село недоотримало 1 млн. 859 тис. грн.
Підтримав вимоги громади депутат обласної ради Олег Дмитренко. Він зазначив, що всі господарства району повинні працювати в рівних умовах, в тому числі по орендній платі.
Голова районної ради Григорій Голдовський нагадав учасникам зборів, що в цій ситуації умови повинні ставити власники паїв, а не інвестор і в людей завжди повинна бути альтернатива у виборі.
З вимогою власників паїв платити за оренду 7% погодився і голова райдержадміністрації Сергій Делія. Він повідомив, що заступник начальника управління райдержадміністрації вже надсилає листи керівникам підприємств і фермерам з пропозицією зробити додаткові угоди і виплачувати за оренду землі 7 відсотків.
За підсумками роботи зборів прийнято рішення у якому одним з пунктів є вимога до керівництва агрофірми "Обрій ЛТД” з 1 січня 2014 року встановити орендну плату за землю у розмірі 7% вартості паю та врахували пропозицію Григорія Голдовського про обов'язкову реєстрацію у Срібному дочірнього підприємства, яке обробляє харитонівські землі. Збори проголосували за це рішення одноголосно та визначили термін для розгляду їхньої вимоги до 1 березня цього року.

Прикріплення: Картинка 1
Категорія: Сільське господарство | Переглядів: 959 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 3
3 Іван Петрович   (25.02.2014 11:17 PM) [Материал]
дак давайте підписи збирати да виганяти будемо Делію... хто за???

2 Микола   (24.02.2014 4:06 PM) [Материал]
Правильно Анатолій каже, Делія дума про свій карман та Кернел вигнать його трпба хай іде за соїм Януковичем

1 Анатолій   (22.02.2014 0:23 AM) [Материал]
А КЕРНЕЛ у Васьківцях, Дігтярях, Сокиринцях також платить 5%. Наживаються також іроди, обкрадають нещасних людей і звернуться нікуди бо голова Срібнянської РДА Делія з Кернелом і захищає інтиреси Кернела а не людей.
Загляньмо на годинник

-

Профіль

Вівторок
09.03.2021
1:04 AM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 706
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2021 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!