RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2014 » Червень » 10 » “Здрастуй, рідний хутір!”
8:57 PM
“Здрастуй, рідний хутір!”

Всі вони через роки так і залишилися хуторянами. Дарма, що живуть у містах, далеко від свого рідного Точеного – найменшого на сьогодні населеного пункту Срібнянського району, що на Чернігівщині. Та дорога до рідних порогів у  всіх одна. Тепер, коли в першу неділю червня останні п’ять років збираються разом у Точеному - на рідній землі їм сонце світить найясніше, по-особливому пахнуть трави і найяскравіші квіти. І вода найдобріша - цілюща.

Спогади у кожного різні. Галина Бахмач та Таня Заїка були в дитинстві подругами – маленькими все сиділи на гілках розлогого куща калини та щебетали. Соловейками їх називали жартома. Та де ті й літа набрались – не зчулись, як постаріли. Галині 73, а Тетяна на рік старша. Зустрілись і спочатку не впізнали одна одну, хоч і живуть жінки недалеко: одна вийшла заміж у Григорівщину, інша – у Гурбинці.

Згадували. Минуле тісно перепліталось з сучасним. Жартома називали своє зібрання Точенівською народною республікою,  і низько вклонялись справжній  берегині  цього зеленого царства Вірі Іванівні Євтушенко. Мером її називали, весільною матір’ю. Маленька, зігнута роботою і роками жінка, та її сім’я  дуже багато роблять, щоб хутір жив. Вже традиційно збираються мешканці Точеного якраз біля її двору, а вона  дуже гостинна господиня. З донькою Танею, зятем Петром чекають з ранньої весни цього дня.

Мальовничий плакат на огорожі Віри Іванівни “Здрастуй, рідний хутір!” – вже традиційний атрибут свята, як і акуратно прокошена дорога через Точений, широкі столи на вулиці.

Свято. Україна велика держава, та цього дня віддаль не мала значення. Їхали, щоб побачитись на часинку з Києва і Кременчука¸ Запоріжжя, Черкас, Чернігова, Ніжина, ще з багатьох міст і сіл за сотні кілометрів від Точеного, з сусідніх райцентрів і районів, з навколишніх сіл.

Виглядали з нетерпінням Дмитра Степановича Волоха. Знаменита людина, професор і доктор фармацевтичних наук, академік – до всього дійшов своїм розумом, великою працелюбністю. Літ чимало життя нанизало, вибілило скроні - а рідна земля ніби той магніт, як благодатне джерело, до якого так хочеться припасти і ніби знову відчути себе молодим та дужим.

Свято вже традиційно відкрила Лідія Зуб – голова організаційного комітету. Вона подякувала спонсорам свята виконавчому директору СТОВ ”Батьківщина” М. М. Дмитренку та голові СВК ”Колос” М. М. Коваленку, які завжди підтримують цей добрий почин і допомагають чим можуть.

Д. С. Волох, виступаючи перед земляками, згадав своє дитинство, юність.  Не зогледівся, як і роки пролетіли. Для нього Точений - це невичерпна криниця людської доброти, це спомин про найкращі роки життя.

До своїх земляків із словами вітань звернулись Володимир Лещенко – перший секретар обкому Компартії України, народний депутат України 4 та 6 скликань і його сестра Ніна Лещенко – вчителька із Черкас.

Наташа виросла в Запоріжжі, та багато років тому доля звела у рідному місті із Миколою Небратом - хлопцем із маленького села на Чернігівщині.  Вони гостювали в хуторі в батьків, а вдруге приїжджають із далекого Запоріжжя ось на такі зустрічі з дорогим серцю хутором. - Рідніших людей, ніж тут, - поділилася жінка враженнями, - для мене ніде немає. Я тут ніколи не була чужою Такий народ, як наш, український, ніхто не переможе...

Всі присутні підспівували і дружно аплодували маленькій Настуні Небрат із Варви, коли вона заспівала пісню про Україну.

Була дружна щира розмова за щедрим столом, сміялись, плакали від споминів, співали українських пісень, танцювали, ходили хутором і згадували, згадували. Ніби на мить відступила війна на сході України, на  відгородженій зеленою стіною старезних дерев хуторянській вулиці вирувало свято.

Валентина Петренко

Віра Іванівна Євтушенко і Дмитро Степанович Волох

Лідія Зуб – голова організаційного комітету

На свято завітав і Володимир Лещенко – перший секретар обкому Компартії України, народний депутат України 4 та 6 скликань

Володимир Лещенко та директор СТОВ "Батьківщина" Микола ДмитренкоБіля казана з кашею: Дмитро Волох та  голова СВК "Колос" Михайло КоваленкоНайсмачніша вода з колодязя у рідному селі - вважає Дмитро Степанович Волох

Категорія: Суспільство | Переглядів: 1016 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 5.0/5
Всього коментарів: 0Загляньмо на годинник

-

Профіль

П`ятниця
04.12.2020
10:43 PM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 702
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2020 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!