RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2014 » Липень » 15 » Історія одного експонату
1:49 PM
Історія одного експонату

Якщо у вас з'явиться можливість подарувати собі день культурного відпочинку, оберіть музей під відкритим небом у Пирогово, що біля Києва, повна назва якого “Музей національної архітектури й побуту”. За своє сорокалітнє існування музей зібрав на своїй чималій території більше двох сотень об’єктів. , Більшість будівель на території музею є справжніми, тобто  побудованими дійсно українцями тієї епохи. Існують і відновлені по описах житла та інші будови.

Музей Пирогово являє собою більше 150 гектар території, на якій розподілилися не просто будови стародавньої України, але саме розподілені по регіонах об’єкти побуту й архітектури. У плині трьох або чотиригодинної прогулянки по Пирогово ви зможете начебто обійти всю країну: відвідати Полісся, Поділ, Карпати, Надднепрянщину, Полтавщину, Південну Україну.

Найбільш старою й цікавою будовою на території Пирогово можна назвати одномісну хату, побудовану ще в 1587 році. Більш сучасні будівлі  знаходять у так званому Новому селі  і відображають архітектуру і побут радянських часів. Серед них Чернігівську область представляє будинок із села Калюжинці Срібнянського району.

Цікава історія його появи в музеї під відкритим небом. Під час формування експозиції у кожній області були створені спеціальні комісії, які мали визначити кращу будівлю мешканця соціалістичного села у своєму регіоні. Побувавши у кожному районі області комісія зупинила свій вибір на цегляному будинку Олександра Антоновича Андрусенка з Калюжнець. Майстер на всі руки, столяр, який працював у будівельній бригаді, він будував собі житло сам. Кажуть, що тоді, у 1966 році, це був перший у районі, а може й в області цегляний будинок колгоспника, побудований у радянські часи і по всіх показниках він якнайкраще підходив під категорію “Двір зразкового порядку”.

Комісія зробила точні виміри будівлі, зафіксувала будівельні матеріали, виконання робіт, а незабаром у Пирогово звели точну копію будинку з Калюжинець.

Давно немає на світі Олександра Антоновича та зведений його руками будинок, копія якого стала музейною експозицією, і досі знаходиться у Калюжинцях. Тепер у нього інші господарі.

У ці дні біля калюжинського будинку у Пирогово розмаїття квітів, дозрівають яблука у невеликому садку. На хвилину уявляєш себе наче вдома, на рідній Срібнянщині. Здається, зараз відкриються двері, вийдуть господарі і запросять до хати.

Крім адміністрації музею калюжинським будинком у Пирогово опікується і Чернігівське земляцтво у Києві. Так, 12 квітня цього року, незважаючи на дощову погоду, біля 40 чоловік із земляцтва на чолі з головою Ради - Віктором Ткаченком впорядковували калюжинську садибу.

Озброївшись необхідним інвентарем, наші земляки висадили біля хати низькорослі чорнобривці, придбані за кошти земляків. Всі потрудилися на суботнику від душі. По-перше, як на рідній садибі, навели ідеальний порядок у садку біля хати, обкопали, обрізали і побілили деревця, підживили декоративні кущі, спиляли старі дерева.

А потім після напруженої роботи всі зібралися за великим столом, де не тільки підвели підсумки толоки, а й смачно пообідали і заспівали українських пісень.

Категорія: Суспільство | Переглядів: 772 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0Загляньмо на годинник

-

Профіль

П`ятниця
04.12.2020
9:49 PM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 702
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2020 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!