RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2014 » Липень » 29 » Червоне - то любов, а чорне - то журба
9:21 AM
Червоне - то любов, а чорне - то журба

Народився він на Івано-Франківщині, звідав голодного сирітського життя, тиждень прослужив у польській армії і був до кінця війни військовополоненим. Робив на багатого німця, де й познайомився з никонівською дівчиною Марією.  Коли американці їх звільнили - вирішили їхати жити в Никонівку.
Майже  сім десятків літ вже Дмитро Михайлович у наших краях. Гарно, дружно прожили з Марією Леонтіївною.  Працювали, будувались, дерева садили і синів ростили. Доля  була милосердною, червоним мережила. До першої втрати. Якраз в переддень свого весілля трагічно загинув  Михайло, син, потім пішла в світ інший вірна дружина Марія Леонтіївна, а шість років тому не стало другого сина Василя. Хворів. Все справдилось, що циганка якось нагадала Дмитру Михайловичу. Збулось, що і вік у нього буде довгий, і що ще казенний дім буде...
Своє сторіччя Д. М. Федун зустрів у Карпилівському відділенні територіального центру для постійного чи тимчасового проживання одиноких непрацездатних громадян. У казенному домі – затишному, чистому, серед квітів і добрих людей. І сам чемний, добрий ввічливий - горе втрат не зробило черствою його душу.   Живе він тут віднедавна, а до того жив сам, обходячи себе і нехитре господарство у Никонівці.
Найстаріший він не тільки серед мешканців відділення, а й у районі. Дідусь Дмитро не виглядить на свій поважний вік, з добрим світлим поглядом і ясним розумом.
Дуже хвилювався і ніяковів – приїхало його привітати багато людей і у кожного знайшлося  для нього добре лагідне побажання. Ювіляру дарували квіти і подарунки, говорили щирі  слова... Дмитра Михайловича привітали директор територіального центру Олена Панченко, голова райдержаміністрації Микола Близнюк, заступник голови районної ради Олександр Телух, депутат районної ради, керівник районної організації ВО “Батьківщина”  Павло Кириченко, начальник управління Пенсійного фонду у Срібнянському районі Алла Кобиш, начальник управління соціального захисту населення Микола Мащенко.  З подарунками і добрими побажаннями прибув до ювіляра  Срібнянський селищний голова Олег Куделя.
Того дня карпилівські аматори сцени,  часті гості у ветеранів, влаштували справжнє пісенне свято ювіляру та всім мешканцям цього закладу. Багато було переспівано пісень, а старенькі, спираючись на костури, хто підспівував, а хто плакав, згадуючи свою молодість і долю.
Дмитро Михайлович, хоч і важко вже йому, та все свято так і не присів на стілець з пошани до людей, які зібрались його привітати, щиро подякував за таку увагу, добрі побажання.
З роси й з води вам, Дмитре Михайловичу!.

Валентина Петренко
Фото автора.
 

Категорія: Суспільство | Переглядів: 767 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 3.9/7
Всього коментарів: 0Загляньмо на годинник

-

Профіль

П`ятниця
04.12.2020
10:48 PM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 702
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2020 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!