RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2014 » Вересень » 29 » Запитай у влади
5:53 PM
Запитай у влади

Неоднозначно сприйняли жителі Срібного відновлення вуличного освітлення на центральній вулиці селища. З одного боку дуже добре, що вулиця Леніна освітлюється тепер не гірше київського Хрещатика, як йдеться в одному з листів до редакції  газети “Срібнянщина”.
І далі читаємо: “Незрозуміло, навіщо стільки багато світла починаючи від магазину "Продукти" і закінчуючи, по народному кажучи, кварталом "Промзона". Таке враження, що там кожного вечора вишивальниці збираються, або хтось голку в сіні шукає, а може ніде було грошей діти?

 І, знаєте, поспілкувавшись з людьми, що теж в цей час просто прогулювались селищем, ми дійшли до одної думки і від імені всих висловлюємо прохання, а Вас просто просимо передати це звернення до керівництва нашого селища”.
Особливо кинулось у вічі нове освітлення жителям тих вулиць, які взагалі не освітлюються. Чому так виходить? Одним все і навіть більше, а іншим – нічого?
Прокоментувати ситуацію, що склалася, редакція попросила Срібнянського селищного голову Олега Куделю.
- Відновлювати освітлення на вулиці Леніна, - розповів Олег Павлович, - ми теж почали з підрахунків, як і радять читачі “Срібнянщини”. А що вийшло в результаті – судіть самі. Якщо раніше вулиця освітлювалась лампами потужністю 300 та 500 Вт, то зараз для цього використані енергозберігаючі лампи потужністю лише 100 Вт. Вдома одна лампа розжарювання такої ж потужності, а то й кілька освітлюють одну кімнату. Тож десять лампочок вуличного освітлення використовують електроенергії стільки, як електропраска чи кип'ятильник.
Це дозволило не збільшити, а навіть зменшити витрати на освітлення  вулиці Леніна. На сьогодні встановлено 48 світильників, які разом використовують потужність 4,8 кВт. Це приблизно стільки, як один трьохфазний водонагрівач у квартирі. До того ж вартість електроенергії, яка використовується на освітлення, значно менша, ніж на інші потреби. Якщо одна кіловат-година для бюджетних установ коштує 1,48 грн., то за освітлення з селищного бюджету витрачається 0,37 грн. за кіловат-годину.
До максимуму обмежений і час освітлення вулиць – з 19 до 22 години. Так що про марнотратство говорити немає підстав.
Звичайно, прикро, що ми відразу не можемо відновити освітлення на всіх вулицях селища, але ця робота проводиться і ви бачите її перші результати. Днями буде встановлено ще 25 світильників у центрі Срібного – десять по вулиці Калініна до повороту на вулицю Саполовича і ще 15 по вулиці Леніна до приймального відділення райлікарні.
На черзі плануємо зробити освітлення на вулицях Гагаріна, Грушевського та Шкільній. На цих вулицях до кінця року передбачається виготовити проектну документацію і відразу розпочати роботи. Також буде відновлюватись освітлення на вулицях Садовій, Чапаєва та Молодіжній, де збереглася відповідна проводка повітряних ліній та прилади обліку, котрі знаходяться на балансі селищної ради. Тут  роботу можна починати без виготовлення проектної документації, як поточний ремонт.

Категорія: Суспільство | Переглядів: 819 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0Загляньмо на годинник

-

Профіль

Вівторок
09.03.2021
0:20 AM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 706
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2021 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!