RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2014 » Листопад » 19 » Наш райцентр стане охайнішим
11:50 AM
Наш райцентр стане охайнішим

Цю подію, можливо, і не віднесеш до розряду історичних для райцентру, але цілком справедливо буде поставити її в один ряд із газифікацією, централізованим водопостачанням чи освітленням вулиць. Срібнянська громада від учора має власний сміттєвоз – нову, сучасну машину, яку досі, за весь час існування райцентру, не спромоглася придбати жодна селищна влада.
Не буде перебільшенням сказати, що за останні 20-30 років смітники помітно змінили облік райцентру. Під горами сміття стали зникати навіть глибокі яри, серед яких справжнім  несанкціонованим звалищем стало Басове провалля, що знаходиться в районі між санстанцією і райлікарнею. Сама за себе говорить народна назва “Шанхай” - територія у дворах комунальних будинків, що розташовані неподалік дитячого садка. У вік сміттєпереробних заводів з безвідходними технологіями сміття з райцентру до листопада 2014 року вивозилось дуже простим способом – працівники комунальної служби вручну перевертали контейнери із сміттям, висипали його на землю і так само вручну, лопатами вантажили сміття на причеп. 
З історій, точніше із звітів місцевої влади перед громадою, про те як складно купити сміттєвоз, почутих за ці роки на щорічних загальних зборах жителів Срібного можна скласти середніх розмірів книжку. Та це – у минулому. А  сьогодні зранку, 19 листопада, працівники комунгоспу розглядали новий спецавтомобіль, який увечері минулого дня приїхав у Срібне. Водій Анатолій Кукало, якому повезло одержати нову машину, саме знайомився з її роботою.
Цього ж дня Срібнянський селищний голова Олег Куделя вручив директору комунального підприємства Ользі Зарві документи та ключі від автомашини.
- Сміттєвоз зроблено у Кременчуці на базі автомобіля ГАЗ,- розповів Олег Куделя. – Придбали його за мінімальною на сьогодні ціною 297 тис. грн. Працює автомобіль на бензині, але найближчим часом плануємо встановити на ньому газобалонну установку. Машина піднімає контейнер, вивантажує сміття, пресує його і ставить контейнер на місце.
В цьому році для придбання техніки і обладнання для благоустрою із селищного бюджету використано майже 600 тис. грн. Крім сміттєвоза придбали новий тракторний причеп вартістю 94680 грн., який може розвантажуватись у будь-який бік, залежно від потреби. Придбали 38 нових контейнерів для сміття загальною вартістю 71 тис. грн., дві бочки для автомобілів, які вивозять рідкі нечистоти, загальною вартістю 63 тис. грн. У планах – купити новий трактор з спеціальним навісним обладнанням, який вкрай необхідний комунальникам. І це не просто витрата коштів, а їх вкладення у благоустрій, яке даватиме економічну віддачу, а згодом, сподіваються комунальники, і певний прибуток для подальшого покращення благоустрою селища.
Вся техніка придбана за кошти селищного бюджету і передаватиметься у оперативне управління комунальному підприємству.
Зараз комунальники продовжують укладати із жителями Срібного договори на вивезення сміття, встановлюють контейнери на вулицях. 
Із наступного тижня, - говорить директор комунального підприємства Ольга Зарва, - будемо вивозити сміття з селища по-новому, за допомогою сміттєвоза. 
За час, що залишаються до Дня місцевого самоврядування, до 7 грудня, у працівників селищної ради, депутатів гарний настрій, бо є що розповісти про зроблене за цей рік. Срібнянська громада, вважає Олег Куделя, має всі шанси аби при підведенні підсумків на визначення кращої сільської, селищної ради 2014 року, які підводяться саме до Дня місцевого самоврядування, бути першою у районі. Хоч перемога для нас не самоціль. Головне – працювати для людей, виправдати їхню довіру і сподівання. Тоді нас справедливо та об'єктивно оцінять і громада, і районна влада. 

Категорія: Благоустрій | Переглядів: 1089 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 4.6/5
Всього коментарів: 0Загляньмо на годинник

-

Профіль

Понеділок
25.01.2021
11:47 AM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 704
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2021 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!