RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2014 » Листопад » 29 » Запорука успіху – в активності громад
6:44 PM
Запорука успіху – в активності громад

У райдержадміністрації відбулася нарада за участю сільських і селищних голів, на якій обговорювалася участь Срібнянського району у ІІІ фазі проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду».  Детальніше про нього розповів координатор проекту Владислав Сила. 
Суть проекту полягає у об’єднанні зусиль європейських партнерів, місцевої влади і громади для покращення благоустрою населених пунктів України. Принцип співфінансування для впровадження проектів адаптований, зважаючи на ситуацію в нашій країні. Грант від МРГ (Місцевий розвиток орієнтований на громаду) становить 65-75% загальної суми витрат на проект, але не більше 200 тис. грн. Від 20 до 30% надає місцевий бюджет, а мінімальний вклад громади повинен становити не менше 5%. Вперше проект був презентований в Чернігівській області в 2011 році. Щорічно кілька районів в області відбираються для участі в ІІІ фазі, яка і передбачає обговорення, затвердження та реалізацію місцевих проектів. 
У Чернігівській області в цьому році ІІІ фаза Проекту стартувала з 2 жовтня після проведення обласного семінару та підписання Угоди про партнерство між Чернігівською обласною державною адміністрацією, Чернігівською обласною радою та Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй, яка діятиме до 31 березня 2018 року.
Для участі у ІІІ фазі на конкурсній основі було відібрано 7 районів Чернігівщини: Бахмацький, Бобровицький, Городнянський, Ніжинський, Семенівський, Сосницький, Срібнянський.
Кожен район отримує квоту: 4 сільські/міські ради з населенням менше 10 тис. осіб. Срібнянський район отримує квоту у 4 мікропроекти по 10 тис. доларів. Сільські ради, які бажають взяти участь у цьому проекті мають заповнити анкету і запропонувати свій мікропроект. До пріоритетних сфер належать: охорона здоров’я (обладнання і ремонт місцевих медичних закладів), енергетика (заходи з енергозбереження, встановлення енергозберігаючих вікон у школах, дитсадках, освітлення вулиць, використання альтернативних джерел енергії), довкілля (утилізація сміття, водовідведення), водопостачання (ремонт водонапірних башт і систем водогону).
 Для участі у проекті буде відібрано 4 сільські/селищні ради. Термін подачі заявок – до 10 грудня 2014 року. Сільська/селищна рада за власні кошти повинна розробити відповідну документацію, подати її на затвердження і тільки після цього отримати перший транш. Також повинна бути створена неприбуткова громадська організація, яка і займатиметься збором коштів і звітуватиме перед населенням та представниками координаційної ради про виконану роботу. 

 

Категорія: Суспільство | Переглядів: 722 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0Загляньмо на годинник

-

Профіль

Субота
27.02.2021
9:04 PM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 705
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2021 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!