RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2015 » Квітень » 10 » Земля і люди
6:24 PM
Земля і люди

Нині, у розпал економічної кризи та весняно-польових робіт – не час для розбрату і чвар, а пора для турбот про майбутній врожай. Це чудово розуміють не тільки аграрії, а й народні обранці. Так, 8 квітня під час зустрічі з селянами с. Забілівщина Борзнянського району депутат-мажоритарник Валерій Давиденко наголосив: треба засівати, а не галасувати.

Нагадуємо: триває запекла боротьба між величезним агрохолдингом «Кернел Груп» в особі ТОВ «Дружба-Нова» та маленьким місцевим фермерським господарством «Нива». У «Дружба-Нова» зазіхнули на паї, які вже друге десятиліття обробляє «Нива». Зазіхання вийшло ницим і протизаконним: поверх старих діючих договорів оренди паїв представники «Дружби» вмовили 107 пайовиків заключити нові договори. Ці документи вдалося зареєструвати лише з другої спроби і то в Прилуках. Вийшов гучний скандал із судовою тяганиною,  у якому 8 квітня під час зустрічі з деякими пайовиками розбирався і нардеп Валерій Давиденко. Що цікаво: зі 170 пайовиків «Ниви» поспілкуватися з депутатом прийшли лише пара десятків селян. Були присутні саме ті, які вже спробували домовитися з «Дружбою» за спиною «Ниви». Решта села за незрозумілих причин була відсутня. Однак попри такі нюанси, народний обранець поставився з розумінням до наболілого. Вердикт Валерія Давиденка був чітким: подібні закулісні домовленості протизаконні.

- Якщо ви з однією людиною вже заключили договір, то ж з іншими – не маєте права юридичного, морального заключати інший договір.

Депутат намагався замирити селян та власника «Ниви» Олександра Прохорця, тим паче, що останній запропонував мешканцям Забілівщини суттєво поліпшені умови – підвищити орендну плату до 6% і не тільки.

- У мене тяжко хворів батько і два роки я возив його з лікарні в лікарню, але так сталося, що він помер. Я приступив до виконання обов‘язків лише в 2014 році, і одразу у вересні я з вами зустрівся і спитав: що я можу для вас зробити? Ви всі добре знаєте, в минулому році всі поля були засіяні.

Виплати за той рік я вам направив, але ж ви самі відмовилися від коштів. Ось у мене відомості – всі 81 чоловік, які з якихось причин не змогли отримати гроші – то я готовий прямо зараз, після зборів, їх виплатити.  

Крім того, фермер нагадав, що на дворі нині квітень і саме час засівати. І «Нива» вже приступила до обробітку одного поля. А кидати роботу на півдорозі не годиться. Тим паче, що і договори з селянами оформлені аж до 2017. 

- Я не хочу лежати на дивані, а хочу працювати. Я закликаю вас подумати.  

Всі, хто укладе зі мною угоди – я попрошу, щоб вони отримали орендну плату вже зараз за 15-й рік зерном – 1 тонна пшениці. Кого не влаштовує – є гроші. За нормативами нині це понад три тисячі гривень.

Валерій Давиденко визнав, що подібна пропозиція значна і вигідніша за ту, яку висунула «Дружба-Нова»:

- Я переконаний, що вам потрібен той господар, який буде ефективно обробляти вашу землю, вчасно сплачувати оренду і буде входити в ваші проблеми максимально і допомагати. Я закликаю вас подумати і все-таки дати йому шанс.

Селяни:

- Якщо буде такий інвестор, який турбуватиметься про життя селян – то ми його будемо підтримувати. 

Що цікаво, зустріч народного депутата з селянами не обійшлася без хвилинки реклами ТОВ «Дружба-Нова». Деякі пайовики, які в обхід закону уклали договори з «Дружбою» так нахвалювали підприємство, що інші просто не витримували:

- От Наташка! Ти рот одкривала раніше, тобі тону зерна додому привезли, ти всіх піддурила, всі пошли, да? Було таке? І ти тепер знов начинаєш!

 Олег Власенко, заступник керівника ТОВ «Дружба-Нова», який був присутній на зустрічі, кого так нахвалювали деякі, повівся з забіліщанами вельми дивно, обізвавши їх кріпаками:

- Навіть при панах буз звичай – Юр‘їв день, коли кріпаків відпускали… Одпустіть їх, хай вони підуть туди, куди вважають за потрібне.  

Що цікаво, на запитання адвоката «Ниви» Андрія Душина «як у «Дружбі» змогли зареєструвати договори в Прилуках» пан Власенко відповісти не зміг. Однак, бачачи, що хід зборів повертає не на його бік, спересердя вигукнув, що його юристи зроблять усе, щоб договори «Ниви» з пайовиками були розірвані. Отакої!

Попри пристрасті, які вирували під час зустрічі, у неї було цілком мирне закінчення. У своїх прихильностях і розбіжностях з «Нивою» присутні розділилися 50 на 50. Але розходилися селяни, обіцяючи ще раз подумати над розважливими словами Валерія Давиденка.

Автор: Семен Нестайло

Категорія: Суспільство | Переглядів: 659 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 1.0/2
Всього коментарів: 0Загляньмо на годинник

-

Профіль

Четвер
22.08.2019
0:32 AM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 670
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2019 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!