RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2015 » Червень » 27 » Справжньому святу і дощ не перешкода
5:14 PM
Справжньому святу і дощ не перешкода

Дощ не переставав другу добу. Можливо, організатори святкових заходів у Гурбинцях і пошкодували, що обрали для святкування саме цей день. Чи прийдуть, зважаючи на таку погоду, гурбинчани на свято? Але де там! Прийшли. Та стільки, що у сільському будинку культури не було вільних місць! Багатьом довелося стояти аби побачити все, що відбувалося на сцені та на екрані.
А спочатку у школі відбулася урочиста лінійка з нагоди ювілею навчального закладу.
З святом випускників школи різних років – гурбинчан, земляків, які з різних країв приїхали на свято до рідного села, вітали нинішній та попередній директори школи Ольга Лещенко та Григорій Захарченко, випускниця 1980-го року Світлана Лісова (Рябенко), першокласниця 1975-го року Світлана Мажуга, сільський голова Іван Дейнека, шанований у селі земляк, перший заступник начальника Головного управління автоматики, телемеханіки та зв’язку Державної адміністрації залізничного транспорту України, член Ради Чернігівського земляцтва у Києві Микола Поета, який передав школі свій подарунок з нагоди ювілею - комп'ютер.
Григорій Захарченко назвав відомих випускників школи, серед яких олімпійський чемпіон, майстер спорту міжнародного класу Ігор Рептюх, дев'ять випускників стали кандидатами і докторами наук.
Подією в історії села стала цього дня презентація на шкільній лінійці, а згодом і в сільському будинку культури книги, виданої за кошти Миколи Поети, до якої увійшли два історичних рукописи:  перший “Сказание о Гурбе” (Повествование об основаними села Гурбинец) Е. В. Куценка та другий “Над Лисогором та Глинною”, автором якого є О. К. Вовк. Книга видана накладом 300 примірників. Микола Поета пообіцяв, що цю книгу безкоштовно одержить кожна сім'я у Гурбинцях. 
Приємною новиною стало повідомлення сільського голови Івана Дейнеки, що Гурбинська сільська рада виграла грант Програми розвитку ООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” у розмірі 205 тис. грн. на встановлення у школі нових енергозберігаючих вікон. Але умовою надання цих коштів є дольовий внесок громади в сумі 15 тис. грн. Ще 60 тис. грн. виділяє  сільський бюджет.
Іван Дейнека першим зробив свій внесок у загальну справу і поклав власні кошти до прозорої скриньки. Підтримали його та додали свої кошти до скриньки Микола Поета, Ольга Лещенко, ряд інших жителів Гурбинець.
Приїхав на свято в рідне село Микола Жимань, який багато років працював головою місцевого колгоспу імені Леніна - господарства, відомого своїми трудовими та спортивними досягненнями далеко за межами району, а також колишній голова райвиконкому, Представник Президента України в районі, голова райдержадміністрації Іван Лихогруд, голова ради ветеранів району Владислав Тимченко.
Свято продовжилось у сільському будинку культури. Перед жителями села виступили, привітали та нагадали про історію села, розповіли про долю рукописів, які стали щойно виданою книгою про історію Гурбинець у спогадах очевидців, Микола Поета,  Іван Лихогруд, Іван Дейнека.
Микола Поета звернувся до земляків з пропозицією вшанувати пам'ятним знаком пам'ять козака Гурби, який помер у 1615 році і відомо, що похоронений він десь неподалік від млина, який зберігся до цього часу. Також Микола Поета звернувся до керівників району, сільської влади з проханням до наступного Дня Перемоги провести перепоховання воїнів, які були розстріляні у роки Другої світової війни в яру за селом, і перенести їх останки до меморіалу загиблим гурбинчанам.
З 425-ою річницею заснування села та 40-ою річницею відкриття школи гурбинчан привітали голова райдержадміністрації Микола Близнюк та голова районної ради Павло Кириченко.
Аматори сільського будинку культури подарували глядачам чудову концертну програму, у якій взяли участь місцеві самодіяльні артисти Віра Бетченко, жіночий ансамбль, Лілія Пічкуренко, Ірина Мазина, Оксана та Аліна Вади, Василь Кухаренко та інші
Окрасою свята, яка ніби машина часу перенесла глядачів на десятиліття назад, стало відео з історії села, відзняте ще на плівкову камеру кавалером ордена Трудового Червоного Прапора Миколою Павловичем Науменком (нині вже покійним), та фото з 40-річної історії школи, починаючи від її будівництва. Глядачі впізнавали себе, своїх рідних, друзів, знайомих. І порівнювали, яким було життя школярів тоді і сьогодні. Коментували щось про піонерів у галстуках, дівчат у хустках, спартакіаду, заквітчану червоними прапорами, згадували своїх однокласників, вчителів.  Для кожного, закінчуючи випускниками 2015 року, знайшлися фото і відео, які змогли повернути колишніх школярів у найкращі роки дитинства.
Завершилось свято спілкуванням за круглим столом з польовою кашею до якого запросив земляків Микола Поета. 

Сергій Бебик

Категорія: Суспільство | Переглядів: 737 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 3.6/5
Всього коментарів: 0Загляньмо на годинник

-

Профіль

Середа
22.05.2019
2:44 AM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 659
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2019 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!