RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2016 » Січень » 4 » Краще пізно, ніж ніколи?
2:49 PM
Краще пізно, ніж ніколи?

23 грудня Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування за участі представників Українського інституту національної пам’яті розглянув пропозиції органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій щодо перейменування населених пунктів та районів.
 Із 121 подання, що надійшло Комітетові, його члени погодили 108 нових назв. Серед них і один з населених пунктів Срібнянського району – село Горького, що одержить нову назву Антішки. Близько двох років у селі ніхто не живе. Остання його мешканка Фрида Михайлівна Маричева переїхала у сусіднє Васюкове.
Здавалось би навіщо перейменовувати таке село? Як виявляється, потрібно. Закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" не робить винятків для таких населених пунктів. 
Село за документами існує, бо не зняте з обліку згідно чинного законодавства. Як, наприклад, колишнє село Скибівщина Харитонівської сільради, зняте з обліку Чернігівською обласною радою у березні 2013 року.
Нову назву для села, де ніхто не проживає, обрали за назвою місцевого урочища Антішкове і прізвища “Антішко”, колись найпоширенішого в цьому селі. Іншої попередньої  історичної назви село не мало. Утворили його в роки колективізації, зігнавши до купи всіх одноосібників, що проживали неподалік. І назву дали відповідну, революційну.
Шансів на відновлення у селі немає, тож очевидно, що село з новою назвою незабаром стане одним з претендентів у черзі на зняття з обліку.

Остання жителька Горького Фрида  Маричева (лютий 2011 р.) сьогодні проживає у сусідньому селі Васюкове

Категорія: Суспільство | Переглядів: 714 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 3.2/5
Всього коментарів: 0Загляньмо на годинник

-

Профіль

П`ятниця
16.11.2018
12:21 PM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 631
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2018 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!