RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2016 » Вересень » 26 » Без води і не туди, і не сюди
8:32 PM
Без води і не туди, і не сюди

22 вересня цього року помічник епідеміолога Варвинського районного лабораторного відділення ДУ “Чернігівський обласний лабораторний центр ДСЕС України”  Олена Жига у присутності комісії Срібнянської селищної ради взяла проби води для санітарно-мікробіологічного дослідження та визначення санітарно-хімічних показників безпечності і якості. Проби бралися у чотирьох точках: в артезіанській свердловині, що знаходиться у парку, водонапірній башті, на вводі у мережу райлікарні та в дитсадку “Сонечко”.

26 вересня результати досліджень були у Срібному. Висновки по кожному з аналізів позитивні: всі проби води відповідають вимогам Державних санітарних нормах та правил "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною" (ДСанПіН 2.2.4-171-10).  Затверджено печаткою і підписом.

Не меншим позитивом є те, що громадськість селища нарешті одержала можливість ознайомитись з санітарно-хімічними показниками безпечності води, яка надходить з центрального водогону і які не були оприлюднені на громадських слуханнях, що проходили у селищній раді 29 липня цього року. 
Санітарно-хімічні показники безпечності та якості питної води визначаються у  Державних санітарних нормах  та правилах "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною" (ДСанПіН 2.2.4-171-10). Ознайомитись з ними можна на сайті Верховної Ради за посиланням 
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0452-10
Згідно протоколу дослідження від 22.09.2016 р. вміст заліза у воді з свердловини, що знаходиться у парку, становить 0,27 мг/куб.дм., у воді з водонапірної башти – 0,37 мг/куб.дм. З водонапірної башти вода надходить у центральний водогін. 
А далі, згідно результатів дослідження, відбувається ось що:  якість води по цьому показнику, поки вона проходить трубами центрального водогону, прокладеними у 1977 році, не погіршується, а навпаки – покращується! У зразку води, взятому того ж дня, через 15 хвилин, з крана на кухні у дитсадку “Сонечко” вміст заліза становить вже 0,2 мг/куб.дм., а на вводі у водопровідну мережу райлікарні – 0,27 мг/куб.дм.
Для питної водопровідної води норматив по показнику “Залізо загальне” становить не більше 0,2 (1,0) мг/куб.дм.
Норматив 1,0, зазначений у дужках, має право використовувати підприємство питного водопостачання до 1 січня 2020 року в окремих випадках, пов'язаних з особливими природними умовами та технологією підготовки питної води, що не дозволяє довести якість питної води до жорсткішого нормативу, про що повинно бути зазначено у технологічному регламенті або іншому документі з описом технологічного процесу виробництва питної води.
Зазначимо, що зробити аналіз води, яку ви споживаєте, може кожен житель селища і за власні кошти. Наприклад, у Києві, відправивши зразки Новою поштою чи іншим способом протягом 24 годин. Базовий експрес-аналіз води по 20 показниках у одній  з вибраних лабораторій столиці обійдеться у 390 гривень. Розширений аналіз по 30 показниках – у 590 гривень. За ці кошти вам також дадуть розшифровку і пояснення по кожному з пунктів та рекомендації по вибору способу очистки.

 

 

Категорія: Суспільство | Переглядів: 841 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 4.0/4
Всього коментарів: 0Загляньмо на годинник

-

Профіль

Четвер
18.10.2018
5:54 PM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 630
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2018 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!