RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2017 » Січень » 3 » Письменниця, яка стала музикантом у літературі
7:08 PM
Письменниця, яка стала музикантом у літературі

Любов Петрівна народилася в селі Іванківці 25 травня 1955 року. Після закінчення філологічного факультету Ніжинського педінституту ім. Гоголя працювала вчителькою рідної мови та літератури, журналістом газет. У видавництві Спілки письменників України вийшла перша книжка її повістей та оповідань авторки «Тільки світу» (1984 р.). Відтоді вона опублікувала ряд прозових творів у літературних часописах України.
Любов Пономаренко - автор книг «Тільки світу» (1984), «Дерево облич» (1999); «Ніч у кав'ярні самотніх душ» (2004); «Портрет жінки у профіль з рушницею» (2005); «Помри зі мною» ( 2006); «Синє яблуко для Ілонки» (2012); «Нехворощ» (2015). Лауреат літературних премій: міжнародної імені Олеся Гончара (2000), всеукраїнської «Благовіст» (1998) та обласної імені Панаса Мирного (2005). Член Національної спілки письменників України з 1987 року.
Твори друкувалися німецькою, японською, сербською – а загалом п'ятнадцятьма мовами світу.
Надзвичайно цікавим був виступ Любові Пономаренко у якому вона розповіла про свій творчий шлях, теплими словами згадала роки роботи у районній газеті “Срібнянщина”, де з 1984 по 1985 рік працювала завідуючою відділом листів, поділилась своїми думками про життя нинішнього села, звідки вийшли більшість героїв її творів. 
Ось як пише про письменницю відповідальний секретар  газети «Срібнянщина» Валентина Петренко, яку з письменницею поєднує багаторічна тісна дружба: “Твори Любові Пономаренко не відпускають від себе. Якісь невидимі чари притягують до себе, змушують ще і ще раз повертатися до її книг, перечитувати і радіти зустрічам не лише з героями її новел та повістей, захоплюватись не стільки колізіями її творів, як найбільше музикою слова - часто несподіваною, але настільки влучною, що навіть дивуєшся: ну як народилось оте порівняння і ота дивна мова. Чи в плавнях Удаю, котрий синьоокою стрічкою розлився на луках біля її рідного села, чи в густих очеретах? А чи не прийшло те слово відлунням із-за Босої гори давним-давно, коли плакала на валу Ярославна?”
На зустрічі в районній бібліотеці відбулася презентація сьомої книги Любові Пономаренко «Нехворщ». У номінації «Проза», вона визнана кращою книгою в 2015 році. До цієї збірки увійшли півтора десятка оповідань, сюжетною лінією яких є мандрування людини від смутку до смутку та, попри все, здатність боротися, підніматися з попелу і йти далі. У книзі письменниця не оминає увагою тему війни на Сході України (оповідання «Ненароджені», «Полон»). 
Після всіх прочитаних книг письменниці здається влучанням у "десятку" оцінка її творчості у публікації Марії Криштопи «Калейдоскоп душі»: "Любов Пономаренко — музикант у літературі. Музикант, який грає на струнах читацьких уяви й душі. Вона робить це так віртуозно, що потім струни ще довго вібрують, не можуть знайти спокою. Фрази, сюжети, відчуття переповнюють вас, ховаються, щоб потім виникнути — ніби нізвідки. Так, це не просто — носити в собі чужий досвід, чуже життя, але хіба то вина авторки? Адже ви самі взяли до рук цю книгу, свідомі таланту Любові Пономаренко".
Учасники зустрічі слухали уривки з творів письменниці, багато теплих, вдячних слів Любові Петрівні за її творчість говорили голова райдержадміністрації Ніна Бондаренко, відповідальний секретар  газети «Срібнянщина» Валентина Петренко, директор центральної районної бібліотеки Ліна Кириченко.
Зустріч відбулася за фінансової підтримки СТОВ “Батьківщина”, завдяки якій книгу “Нехворощ” з автографом автора одержала кожна бібліотека району.  

Категорія: Суспільство | Переглядів: 761 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 4.4/8
Всього коментарів: 0Загляньмо на годинник

-

Профіль

Четвер
18.10.2018
3:21 AM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 630
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2018 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!