RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2017 » Березень » 6 » Правоохоронці застерігають
10:24 AM
Правоохоронці застерігають

Шановні громадяни!
Правоохоронці застерігають вас від необдуманих кроків, які можуть в подальшому вартувати вам заощаджень чи цінних речей, за якими полюють зловмисники. Для більшої поінформованості поліція знайомить жителів Чернігівщини з основними видами шахрайств та способами їх уникнення.
Види шахрайств:
1) Телефонні шахрайства (ваш син в поліції або потрапив у ДТП), або SMS про виграш автомобіля і необхідність сплати комісійних;
Аби не стати жертвою шахраїв, поліція радить громадянам дотримуватися наступних правил:
Перш за все, не впадайте в паніку і не поспішайте виконувати умови аферистів.
Ніколи не називайте своїх близьких на ім'я. Попросіть людину, яка представилася поліцейським, назвати прізвище, ім'я, по-батькові і дату народження затриманого або постраждалого родича. Практично в 100 відсотках випадків такою інформацією злочинці не володіють.
Уточніть, в якому саме відділі поліції знаходиться ваш син або родич, після чого передзвоніть до чергової частини і перевірте інформацію.
Спробуйте якнайскоріше передзвонити тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть в даний момент бути поруч і підтвердити або спростувати інформацію.
Якщо ж ви все-таки потрапили на гачок аферистів або відносно вас намагалися застосувати шахрайські дії, якнайшвидше телефонуйте до поліції. Це дасть змогу правоохоронцям вирахувати та затримати зловмисників «по гарячих слідах».
2) Інтернет-шахрайства (купівля – продаж товарів через Інтернет);
Шахрай виставляє на сайт товар ніби для продажу і пропонує здійснити передоплату або перерахувати хоча б задаток. Після того, як жертва перерахувала гроші, аферист зникає. Бувають випадки і навпаки — жертва надсилає товар замовнику, а грошей за нього так і не отримує.
Щоб убезпечити себе від таких неприємностей треба: 
по-перше користуватися тільки перевіреними Інтернет-магазинами;
по-друге використовувате тільки післяоплату: отримали товар – заплатили гроші і ніяких передоплат чи задатків;
по-третє картку для отримання платежів не варто «прив’язувати» до номера робочого телефону, яким ви постійно користуєтесь.
3) Шахрайства з банківськими картками (виманювання pin-коду або паролю картки та зняття з неї готівки)
Шахрай видає себе за співробітника банку і під різними приводами намагається дізнатися реквізити картки (номер, пароль, код). Як тільки це йому вдається – з картки відразу ж зникають всі кошти. 
Ніколи не кваптеся ділитися конфіденційною інформацією, зверніться до банку і впевніться у тому, що інформація запитується дійсно представниками банку і в обґрунтованих цілях. У жодному разі не повідомляйте свої дані по телефону. Таке просте правило є надійним способом уникнути шахрайських дій.

Категорія: Суспільство | Переглядів: 518 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 4.0/4
Всього коментарів: 0Загляньмо на годинник

-

Профіль

Вівторок
19.02.2019
4:31 AM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 651
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2019 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!