RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2017 » Березень » 17 » А ми їх димом, димом!
6:57 PM
А ми їх димом, димом!

У магазин “Господарчі товари”, що в центрі Срібного, зайти можна хіба що в протигазі. Вдихнувши кілька разів їдкий, задушливий запах диму, відразу забуваєш за яким товарами ти сюди прийшов. І швиденько до виходу, ковтнути свіжого повітря. Ну їх ті покупки, здоров'я дорожче!

За неповторним запахом паленого пластику  знайти джерело хімічної отрути не становить жодних проблем. Знаходиться воно у дворі, поряд із входом до гастроному “Центральний”. Це два контейнери, один з яких димить майже цілодобово. Горять упаковки від продуктів, причому не тільки картон, а й пластик. Трапляються тут і гастрономічні продукти, мабуть, не придатні для продажу.

“Аромати” складних органічних і неорганічних сполук заполоняють центр селища, особливо у безвітряну, вологу погоду, коли дим не піднімається вгору. А повітряні потоки у дворі влаштовані так, що “Господарчі товари” наче витяжка у цій отруйній системі. Продавці то закривають двері з двору, то відкривають їх з вулиці, щоб створити протяг. Та це майже не допомагає.

До тих, хто палить, кажуть, зверталися вже хтозна скільки разів, але вони сприймають скарги з олімпійським спокоєм. Погоджуються, що, дійсно, дихати у “Господарчих товарах” неможливо. І далі мовчки роблять свою справу. Палять. Днями, тижнями, місяцями. Може тому, що в гастроном цей запах майже не потрапляє?

- Вже скільки разів селищна рада попереджала, щоб не палили сміття за магазинами, - коментує ситуацію Срібнянський селищний голова Олег Куделя. Але безрезультатно. Будемо ще запрошувати на адмінкомісію, якщо так не доходить”.

...Отак ми і рухаємось у Європу. Нинішню селищну владу колись згадуватимуть як першу, котра зробила великий крок до цивілізації жителів райцентру, організувавши вивезення сміття, як воно і повинно бути у нормальному селищі.  Придбали спецавтомобіль, встановили контейнери. Багато хто взагалі не вірив у цю затію. Мовляв, як звикли срібняни висипати сміття в яри, так і далі висипатимуть. Але ж ні, вийшло! І зовсім не шкода тепер заплатити невеликі кошти за вивезення сміття та почувати себе цивілізованою людиною, не отруювати довкілля.

Відповідно, і спалювати сміття теж стали менше. Але не всі. Причому у кожного своя позиція. Іншому просто все байдуже. Ще хтось таким чином демонстративно ігнорує закон і владу. Хтось просто хоче самоствердитись. А що мені хто зробить? Палив, палю і далі палитиму. 

Хоч відчиняй двері, хоч зачиняй, дихати у магазині "Господарчі товарі" легше не стає

Вигляд спереду - як у Європі

Категорія: Екологія | Переглядів: 779 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 5.0/5
Всього коментарів: 1
1 IP 95.132.....   (19.03.2017 11:44 AM)
За ''Поділлям'' не краще.
Загляньмо на годинник

-

Профіль

Вівторок
19.02.2019
4:19 AM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 651
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2019 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!