RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2017 » Травень » 10 » Ніхто не забутий!
12:25 PM
Ніхто не забутий!

У травні 1945 року у Савинцях було понад триста солдатських вдів. Понад триста молодих жінок, які так і не дочекалися своїх чоловіків з війни. Серед них чекала, вірила, сподівалась на краще і Ольга Скоромець. Нині вона єдина солдатська вдова у Срібнянському районі.
...Скільки ж у них було з Миколою того сімейного життя – один єдиний рік!  Відсвяткували скромне весілля, адже війна у країні. Навіть по чарці за здоров'я молодих не можна було тоді випити, згадує Ольга Григорівна. Спиртні напої на подібних урочистостях в той час були заборонені. 
Як же раділи разом з чоловіком народженню синочка! Та помилуватися ним, потримати на руках батько зміг лише кілька днів.  Одержав повістку і відразу на фронт.
Довго й повоювати йому не довелося. 9 березня 1944 року Микола загинув від ворожої кулі. Згодом дізналася, що похоронений він у селі Великий Митник Хмельницького району Вінницької області. 
Відтоді ніби обірвалося щось в душі Ольги. Жила, працювала, як всі, піднімала своєю працею повоєнну країну. Та полюбити вдруге, вийти заміж за іншого вже не змогла.
21 липня Ользі Григорівні виповниться 94 роки. Помер за цей час син Володимир, померла невістка. Сім років уже Ольга Григорівна живе у Карпилівському будинку для проживання одиноких непрацездатних громадян. На життя не скаржиться, хіба що долю свою важку згадає.
З найближчих родичів залишилась лише онучка. Живе вона у Шахтарську Донецької області. Нині це окупована територія України. Приїхати звідти дуже складно, тож спілкується з бабусею лише по телефону.
У День пам'яті та примирення, 8 травня, привітати солдатську вдову з святом у Карпилівку приїхали голова районної ради Олена Панченко та голова райдержадміністрації Ніна Бондаренко. Ольга Григорівна щиро дякувала за вітання і подарунки, а головне – за увагу, яка так необхідна всім стареньким. 
На прохання сфотографуватись для районної газети не відмовилась.
- Це ж усі савинчани мене побачать? – запитала. – Дивись, може хтось і згадає.

Категорія: Суспільство | Переглядів: 559 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 4.6/11
Всього коментарів: 0Загляньмо на годинник

-

Профіль

Вівторок
19.02.2019
4:25 AM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 651
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2019 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!