RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2017 » Червень » 5 » За досвідом в Угорщину
12:17 PM
За досвідом в Угорщину

З 29 травня по 2 червня в Угорщині перебувала українська делегація у складі голів рад та райдержадміністрацій Чернігівщини, керівників та представників закладів медицини, соціальної сфери, яку очолював народний депутат України Олег Дмитренко.
В перший день роботи учасники делегації побували у місті Мішкольц, де відбулася зустріч у мерії міста та ознайомленя з питаннями охорони здоров'я, соціальноого страхування, амбулаторного лікування, технологією переробки сміття, стимулюванням інвестицій та діяльністю інвестиційних парків,.
Українська делегація побувала на сміттєсортувальному заводі, який обслуговує місто Мішкольц та навколишні регіони. Цього ж дня відбулася зустріч в мерії міста під час якої наші делегати дізнались багато цікавого про особливості місцевого самоуправління.
Надзвичайно цікавою і змістовною була зустріч в університеті міста Мішкольц. Розпочалася вона з покладення квітів до пам'ятника Революції 1956 року від імені українського народу. Збройне повстання проти прорадянського режиму відбулося в Угорщині в жовтні –листопаді 1956 року і було придушене радянськими військами. Це повстання стало однією з найважливіших подій холодної війни, яке продемонструвало готовність СРСР військовою силою підтримувати комуністичні режими в країнах існуючого на той час Варшавського договору.
Під час зустрічі обговорювались, зокрема, можливості навчання дітей з Чернігівщини в цьому навчальному закладі. Ректор університету, професор Ондраш Торма розповів, що в Угорщині існує державна програма згідно якої сто дітей з України можуть безкоштовно навчатися в університеті та безкоштовно проживати у гуртожитку. Викладання в університеті проводиться угорською або англійською мовами і відкриває можливість обдарованим дітям з України безкоштовно одержати вищу освіту в одному з найпрестижніших вищих навчальних закладів Європи.
31 травня наша делегація відвідала столицю Угорощини Будапешт – одне з найкрасивіших міст Європи. Тут відбулася зустріч в Угорському Інвестиційному Агенстві HIPA під час якої обговорювались перспективи інвестування в економіку України на тлі досвіду Угорщини, знайомство з роботою агенства, економічним кліматом країни. Цього ж дня відбулася коротка ознайомча екскурсія  української делегації з столицею Угорщини.
Наступного дня робота делегації продовжилась у місті Дьйор, розташованому за 130 км на захід від столиці.  Тут відбулася офіційна зустріч у мерії міста, спілкування з керівництвом місцевого самоврядування.
Надзвичайні враження залишилися у гостей з Чернігівщини від відвідання заводу автомобільної компанії Ауді, розташованому у цьому місті. Вибір компанією для будівництва заводу міста Дьйор можна вважати зразковим результатом роботи місцевої влади та держави по створенню інвестиційної привабливості регіону.
Крім того, що завод є основним наповнювачем місцевого бюджету, він дає роботу і гідну заробітну плату майже дванадцяти тисячам жителів міста і регіону.
Наступним у програмі перебування стало відвідання місцевого університету та  підприємства Győrszol Holding, яке за українською аналогією можна назвати головним комунальним підприємством міста. Як розповів генеральний директор холдингу Сагі Геза, підприємство, котре є власністю міста, займається всіма питаннями комунального забезпечення: постачанням тепла, електроенергії, газу, води, мережею каналізації, збиранням, вивезенням та переробкою сміття. До речі, влада Угорщини, на відміну від української, добилась того, щоб постачальниками тепла, електроенергії, газу, води для комунальних потреб стали виключно державні підприємства. Влада викупила ці підприємства у приватних компаній, які належали власникам з різних країн Європи, а наслідком цього стало постійне зниження цін для споживачів послуг, яке триває вже кілька років поспіль.
Комунальне підприємство має власну місцеву газету. Поряд з нею успішно діють приватні видання.
Завершилась робота української делегації з знайомством з індустріальним парком міста Дьйор. Це - територія, виділена при плануванні міста для промислового розвитку. Метою створення таких парків є забезпечення підприємств спільною розвинутою інфраструктурою та забезпечення контролю над виробництвом та впливом на навколишнє середовище. А місто виграє від додаткових надходжень до бюджету та вирішенням проблеми працевлаштування.
Програма перебування нашої делегації в Угорщині була дуже цікавою і водночас насиченою та інформативною. Час у ній був розписаний буквально по хвилинах. Угорці – люди дисципліновані і звикли чітко дотримуватися запланованого. В такому режимі проходив кожен день перебування в країні.
Висновки від побаченого, можливість порівняти дві системи життя дали багато приводів для роздумів і втілення побаченого у подальшій роботі. Узагальнити все побачене і почуте від спілкування в Угорщині можна одним реченням: “Ніхто, крім нас самих, не зробить наше життя кращим”. Угорщина є яскравим прикладом тому. Реальні реформи, а не їх імітація, дозволять відповідно сприймати нашу державу в Євросоюзі, залучати зарубіжні інвестиції. На цьому шляху важливим є створення об'єднаних громад.
Учасники делегації щиро вдячні посольству Угорщині в Україні і особисто послу Ерно Кешкеню за можливість побувати в країні, за теплий прийом, гостинність та можливість ознайомитись з тим, як місцева, державна влада можуть зробити життя своїх громадян кращим, комфортнішим, з активною громадянською позицією угорців, які підтримують владу у цьому напрямку.
Від Срібнянського району у складі делегації перебували голова районної ради Олена Панченко та голова райдержадміністрації Ніна Бондаренко.
Перебування української делегації  висвітлювалось місцевими засобами масової інформації.

Категорія: Суспільство | Переглядів: 933 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 3.3/10
Всього коментарів: 1
1 Цензор   (06.06.2017 8:18 PM)
З днем журналіста, чудова моя газето і її колектив! Творчого натхнення, професійних злетів, щастя в особистому житті і вдячних дописувачів та читачів. Любимо Вас за об"єктивність і правдивість у викладенні істини. Горді, що в районі є така газета і такий сайт!!!!!
Загляньмо на годинник

-

Профіль

Четвер
18.10.2018
5:35 PM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 630
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2018 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!