RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2017 » Червень » 14 » Команда “замовкнути” залишилась невиконаною
8:11 AM
Команда “замовкнути” залишилась невиконаною

Важко сьогодні пояснити причини, м'яко кажучи, досить дивної поведінки директора із земельних питань  ТОВ "ТАС АГРО" Андрія Левковця на загальних зборах у Харитонівці, які відбулися 14.03.2017 р. Можливо, причиною того стали якісь виробничі чи особисті проблеми, котрі вивели людину з рівноваги. Та факти залишаються фактами. Одного з учасників зібрання, який пропонував не підписувати договори оренди землі на довгі терміни, Андрій Левковець безцеремонно перебив просто суперкультурною фразою: “Так, собачка батьківщини, замовкни!”. І потім просто сипав порадами замовкнути та не брехати, перебивав виступаючих, не звертаючи уваги на неодноразові зауваження сільського голови.
Далі він взявся коментувати діяльність людей, відсутніх у залі, класти гроші на стіл, за яким знаходились члени президії зборів.
Всі ці події були висвітлені на сторінках газети “Срібнянщина” в номері від 18.03.2017 р. Замість того, щоб зробити висновки на майбутнє після цієї публікації, пан Левковець дуже образився і вирішив поставити газету на своє місце. Він  звернувся до Срібнянського районного суду з позовом про захист своїх гідності та честі, а також ділової репутації шляхом спростування недостовірної інформації і такої, що, на його думку, не відповідає дійсності, стягнення завданої моральної шкоди, яку він визначив у розмірі аж 5000 гривень, та сплати на його користь судових витрат в розмірі 2240 гривень. І на додачу вимагав  опублікувати поданий ним текст спростування. Не виключено, що перед цим з нашою публікацією ознайомились власники ТОВ "ТАС АГРО", зокрема Сергій Тігіпко. Також, не виключено, що звернення пана Левковця до суду стало спробою хоч якось реабілітувати свою дивну поведінку.
У своїй наполегливості на цьому шляху Левковець не зважив навіть на існування повного аудіозапису зборів, де чітко та розбірливо чути все, що там відбувалося. Як же це можна спростувати? Як, перебуваючи на такій поважній посаді, не зрозуміти елементарного, що найбільшої шкоди він завдав сам собі своєю поведінкою на зборах?
Самовпевненість підводила багато кого. Можливо, черговий злий жарт вона зіграла і з паном Левковцем? З одного боку "ТАС АГРО" і її власник-олігарх з багатомільйонним бізнесом, - міг подумати пан Левковець,- а з іншого - проста районна газета у найменшому районі Чернігівщини. Та елементарно поставлю її на своє місце. Й десятому закажуть з якою повагою треба відноситись в цій країні до олігархів.
Але, як виявилось, статки позивача і відповідача для закону і для суду не мають ніякого значення. У "ТАС АГРО", якщо власники закривають на це очі, пану Левковцю, можливо, і дозволяється застосовувати такий стиль поводження з неугодними. Та газета – не власник паю в "ТАС АГРО". І намагатись тиснути на неї абсолютно безперспективно. Тим більше через суд.
Дивною виглядає спроба спростувати навіть вибачення на зборах директора ТОВ Агрофірма "Обрій" LTD Олега Фіщука. В газеті про це було сказано так: “Розрядити ситуацію спробував генеральний директор "Обрію" Олег Фіщук. Склалось враження, що побачене і почуте виявилось для нього зовсім неочікуваним. Те, що відбувалося у залі він назвав “шоу” і попросив у присутніх вибачення “за таких горе-керівників і юристів”.
І далі слова Олега Фіщука, згідно аудіозапису: “Люди добрі, я хочу тільки одне. Я перший раз вас бачу, ви мене перший раз бачите. Я перший раз бачу це шоу, я хочу перед вами вибачитись за те, як ми всі тут себе перед вами ведем. І, чесно кажучи, ви такого не заслуговуєте. Вибачте, будь ласка нас, бо це правильно. Нас, горе-керівників і горе наших юристів. Вибачте, будь ласка нас, давайте жити по людськи. Тому, що всі ці питання... Просто мені аж стидно перед вами. Вибачте, будь ласка.”
Якщо вірити Андрію Левковцю, слів Олега Фіщука ні про шоу, ні про вибачення взагалі не було.
Ну і вже ні в які рамки закону не вкладаються  намагання пана Левковця спростувати ряд оціночних суджень чи припущень автора публікації. Наприклад, таке: “Прикро, що не побачив цього виступу Сергій Леонідович Тігіпко. Мабуть, він не залишив би такого оратора і борця за позитивний імідж агрохолдингу без заслуженого заохочення”.
Не відомо, чи ознайомився Сергій Леонідович із ставленням Андрія Левковця до свободи слова в Україні та, після рішення суду по цій справі, шанси на ознайомлення і відповідні висновки стали набагато більшими.
Суд нагадав позивачу, що оціночні судження автора публікації, згідно чинного законодавства, не підлягають спростуванню, а стаття є критичною оцінкою. Не встояв позивач і перед аудіозаписом зборів. В ході розгляду справи він сказав, що пожартував, коли передавав гроші в президію, таким чином визнавши факт, який сам хотів спростувати. Підтвердив і вибачення Олега Фіщука. Також знайшли своє підтвердження у судовому засіданні і інші обставини, викладені у статті. Суд вказав, що ці обставини справи не дають підстав для визнання інформації недостовірною, яка б підлягала спростуванню судом у спосіб, обраний позивачем.
Таким чином позовні вимоги Андрія Левкоця є необґрунтованими і не підлягають задоволенню. Суд вирішив у позові пана Левковця про захист гідності та честі, а також ділової репутації шляхом спростування недостовірної інформації та стягнення завданої моральної шкоди – відмовити.
Доведеться йому тепер свою честь і гідність утримувати на належному рівні своєю відповідною поведінкою у ставленні до людей, в тому числі й до журналістів. Як це зробити краще - Андрію Левковцю повинні б підказати, нарешті, як його керівництво так і власники ТОВ "ТАС АГРО".
А для редакції газети “Срібнянщини” було символічним, що повне рішення  Срібнянського районного суду у цій справі було складене 6 червня, у день нашого професійного свята – Дня журналіста України. Для нас це був символічний подарунок – нагадування про існування справедливості і верховенства права в Україні, коли перед законом рівні і олігарх,  і  невелика районна газета.

Категорія: Суспільство | Переглядів: 633 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 4.7/9
Всього коментарів: 2
2 Василь   (15.06.2017 11:35 AM)
Одне діло рубать бабло на фокусах і розводках із землею, а друге - із газет. Невигодний це бізнес воювать із свободою слова.Краще вернуться до землі і хімічить дальше поки начальство дрімає.

1 Дмитрий Анатольевич   (14.06.2017 8:55 PM)
Да, по ходу не вышел из нашего Андрюши разрушитель мифов: не получилось защитить то чего у него нет
Загляньмо на годинник

-

Профіль

Четвер
18.10.2018
1:17 PM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 630
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2018 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!