RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2017 » Липень » 4 » Добра справа
4:26 PM
Добра справа

Вже кілька років минуло, як пара лелек облюбувала для своєї нової оселі одне з дерев на подвір'ї Тамари Дейнеки з Гурбинець. Три високі стовбури з обпиляними гілками, що росли поряд були ще досить міцними, щоб не один десяток років утримувати важке лелече гніздо. Птахи обрали найвище з трьох дерев.
Здолавши тисячі кілометрів, повернулися лелеки у Гурбинці і цієї весни. Важко точно сказати, де зимували вони. Вчені-орнітологи кажуть, що частина лелек з України долітають аж до півдня Африки. Зимують вони і в Тунісі, Єгипті, Індії.
Здавалось би нічого не загрожувало птахам на улюбленому подвір'ї. Підремонтували гніздо, вивели та підростили чотирьох лелеченят, які час від часу розпрямляли крила, мріяли з дня на день відчути радість першого польоту.
Та несподівана біда прийшла у лелечу родину. Буревій, що пронісся над Гурбинцями в суботу, 1 липня, зірвав лелече гніздо. Разом з пташенятами впало воно додолу.
Важко було залишитись байдужим до лелечого горя. І жителі села, відклавши свої проблеми, взялися за порятунок лелеченят. Перше, з чого почали, була нова оселя.
Анатолій Лещенко знайшов підходяще колесо, яке стало основою для гнізда, а В'ячеслав Василевський та Микола Соловей взялися за його облаштування. За допомогою довгої драбини підняли колесо вгору, міцно закріпили його на іншому, міцнішому стовбурі. Підняли також і прилаштували рештки старого гнізда. Коли все було зроблено, підняли і розмістили на новому місці лелеченят, котрі  ледве дихали після падіння та пережитого стресу.
Найбільше люди переживали чи повернуться у нове гніздо дорослі лелеки, чи не відмовляться вони після всього пережитого від пташенят. Спочатку птахи обережно, віддалік подивлялись на нове гніздо. Та врешті-решт у боротьбі між страхом і батьківським інстинктом було прийняте правильне, очікуване всіма пташине рішення – у понеділок дорослі лелеки прилетіли до нової оселі.
А у вівторок, коли були зроблені ці фото, сім'я лелек виглядала, мабуть, найщасливішою у районі. Такими ж були і гурбинчани, які доклали зусиль для її порятунку та всі, хто вболівав за лелечу родину.

Категорія: Суспільство | Переглядів: 588 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 5.0/7
Всього коментарів: 1
1 Володимир   (23.09.2017 8:07 PM)
Хвилююча історія...Добре,що все закінчилось позитивно.Гурбинчанам респект за чуйне ставлення до братів наших менших...
Загляньмо на годинник

-

Профіль

Четвер
18.10.2018
2:29 PM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 630
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2018 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!