RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2018 » Лютий » 15 » «Пам’ятаймо полеглих, шануймо живих»
12:28 PM
«Пам’ятаймо полеглих, шануймо живих»

Ось уже 29 років в ці пам’ятні лютневі дні по всій Україні зустрічаються рідні, друзі, щоб вшанувати учасників бойових дій на територіях інших держав, кожного із своїх земляків, воїнів, які не повернулися в свій рідний дім із Афганістану. 
Людська пам'ять змушує замислитись знову і знову над тими далекими подіями…Бо надто болючий слід залишила та війна в долях багатьох співвітчизників.
Сьогодні у Срібному біля пам’ятного знака на честь воїнів-афганців відбувся мітинг «Пам’ятаймо полеглих, шануймо живих».
«З глибокою скорботою повідомляємо, що Ваш син, з  честю виконав військовий обов’язок. За період служби неодноразово приймав участь у бойових діях і був взірцем для своїх друзів. Він завжди був там, де було найважче. Був хоробрим, сміливим. Спасибі Вам за такого сина…» Ці страшні рядки повідомлень з Афганістану, про які нагадали ведучі мітингу Наталія Фесик та Світлана Желіба, залишили тисячі українців без найрідніших для них людей: батьків, чоловіків, дітей… Більше 160 тисяч громадян України пройшли дорогами афганської війни. Не повернулись на рідну землю 2378 чоловік.
Учасники мітингу хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих в Афганістані, поклали квіти до пам’ятного знака воїнам-афганцям. 
З Чернігівщини в Афганістані воювали 3 тисячі солдатів і офіцерів. Не повернулися 116 чоловік, троє з яких уродженці Срібнянщини: прапорщик Григорій Андрійович  Гапон, загинув 5 жовтня 1980 року; підполковник Юрій Васильович Смирний, загинув 5 лютого 1981 року; молодший сержант Михайло Васильович Карпусь, загинув 11 квітня 1984 року, посмертно нагороджений орденом Червоної Зірки.
На мітингу виступили керівник апарату райдержадміністрації Костянтин Чаленко, заступник голови районної ради Микола Близнюк,  голова Срібнянської районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану Олександр Вольвач, голова Срібнянської  районної громадської організації учасників АТО Олександр Матійко.
 Учасники мітингу поклали квіти до пам’ятного знака та могили земляка, підполковника Юрія Смирного.

 

Категорія: Пам'ять | Переглядів: 680 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 4.7/12
Всього коментарів: 0Загляньмо на годинник

-

Профіль

Понеділок
10.12.2018
6:42 PM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 633
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2018 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!