RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2018 » Квітень » 17 » А обіцяли, що не закриють...
4:24 PM
А обіцяли, що не закриють...

Сьогодні ранком на ферму у Харитонівці заїхали дві фури-зерновози.  Вивозити худобу. Приїжджі пояснили - у ТОВ Агрофірма "Обрій" LTD з с. Харкове Талалаївського району вирішили, що ферма нерентабельна і всю худобу реалізують. Обуренню працівників ферми, для яких цей робочий день обіцяв стати початком перебування у статусі безробітних, не було меж. 
- Як же так? - запитували люди. – Нам же обіцяли, що ферму у Харитонівці збережуть!
Та водіям, вантажникам, охоронцям, які приїхали по корів, відповісти було нічого. Не вони ж приймали таке рішення. А новий директор агрофірми Олександр Трипуз, який з п’ятого квітня займає цю посаду, на ферму не приїхав. Чи вважав ліквідацію тваринницької галузі на харитонівському відділку справою не вартою своєї особистої присутності, чи був зайнятий більш важливими справами.
Найбільше обурення викликало те, що, як вважають працівники ферми, більша частина худоби взагалі не належить агрофірмі. Підтвердив це, виходячи з наявних у нього документів, в. о. старости села Харитонівка Юрій Остапенко. Він показав договір, укладений  10.04.2003 р., між власниками майнових паїв КСП “Нива” і агрофірмою, у якому сторони домовились “спільно володіти, користуватись, розпоряджатись майном, яке вони отримують у спільну часткову власність”. У переліку приміщень, техніки, худоби (всього 118 позицій) зазначені і 84 голови основного стада та 7 коней.  Є також акт приймання-передачі, інші документи.
Сьогодні на фермі утримується 146 корів. Таким чином, вважають працівники ферми, керівники агрофірми могли б говорити про продаж частини худоби та не всієї. 
Ферма у Харитонівці - це ще й тридцять робочих місць для села. Без ферми не буде роботи тваринникам, механізаторам, закриється контора.
“Стимулом” для прискорення вивезення корів стала і відсутність кормів на фермі. Щодня корми завозились з центральної садиби ТОВ Агрофірма "Обрій" LTD з Харкового. А перестануть завозити корми – чим годувати тварин?

Чого тільки не наслухались про себе цього ранку колишні й нинішні керівники агрофірми! Згадали, що ніколи не бачили їх на фермі, не чули про наміри її закриття. Невже нічого не значить для них думка працівників жителів села, більшість з яких довірили агрофірмі свої земельні паї? Як можна отак у непристосованих зерновозах везти худобу, тільних корів? Це ж свідоме знущання над тваринами!
Згадали, що за всі роки господарювання, ні копійки не було сплачено до бюджету за користування землею, на якій знаходиться ферма.
Рішуче налаштовані тваринники звернулись за допомогою до районної влади. На місце події виїхали голова районної ради Олена Панченко, заступник голови Микола Близнюк, голова райдержадміністрації Ніна Бондаренко. 
Жодних пояснень від присутніх на фермі представників ТОВ Агрофірма "Обрій" LTD люди цього ранку так і не почули. Після телефонних перемовин приїжджих із своїм керівництвом зерновози поїхали з ферми. Та чи надовго?
Працівники ферми пообіцяли, що до з’ясування всіх обставин про наміри вивезти худобу, ознайомлення з іншими документами на право власності, якщо такі є в агрофірмі, нікому тварин не віддадуть, а при черговій появі візитерів негайно телефонуватимуть в поліцію.

Категорія: Суспільство | Переглядів: 729 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 4.8/6
Всього коментарів: 1
1 антон дуля   (18.04.2018 8:23 AM)
молодці люди, тільки їх й хвилює доля їхсела.
Загляньмо на годинник

-

Профіль

Неділя
18.11.2018
11:38 PM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 632
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2018 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!