RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2019 » Квітень » 11 » Точка зору
5:27 PM
Точка зору

10 квітня 2019 року Срібнянський районний суд виніс рішення про задоволення позовних вимог Олега Куделі до Срібнянської селищної ради про визнання протиправним та скасування рішення селищної ради від 17.11.2017 року «Про дострокове припинення повноважень Срібнянського селищного голови Куделі Олега Павловича». Суд ухвалив поновити Олега Куделю на посаді селищного голови з 17.11.2017 року та внести відповідний запис у трудову книжку.
Рішенням суду передбачено стягнути з Срібнянської селищної ради на користь Олега Куделі середній заробіток за час вимушеного прогулу в розмірі 235 394 гривні 52 коп.
Рішення суду в частині поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за один місяць в сумі 14003 гривні 64 копійки підлягає негайному виконанню. 
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. 
Далі мали б відбутись чітко визначені законом послідовні кроки щодо поновлення на посаді. Рішення суду повинно було розглядатись на сесії Срібнянської селищної ради і після ознайомлення з ним депутати повинні були поставити питання про поновлення Олега Куделі на посаді та проголосувати за це питання. 
При достатній кількості голосів він міг би приступити до виконання обов’язків селищного голови. А при негативному рішенні – ні. В такому разі він мав би право оскаржувати це рішення у визначеному законом порядку.
У цій ситуації немає жодних юридичних колізій. Приклад її вирішення можна знайти у рішеннях Вищого адміністративного суду України в аналогічних справах з детальними коментарями фахівців, наприклад: https://www.volynnews.com/news/society/vyshchyy-adminsud-ukrayiny-ponovyty-vusenko-mozhna-lyshe-rishenniam-sesiyi.
Позиція Вищого адмінсуду України наступна. Якщо посада є виборною, поновлювати на посаді має виключно той орган, який прийняв рішення про звільнення і виключно на підставі рішення того ж органу.
Так, в ухвалі ВАСУ від 01.03.2016 р. у справі №К/800/54311/14, суд вказує на наступне: “Згідно із ст.3 Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування” посадами в органах місцевого самоврядування є, зокрема, виборні посади, на які особи обираються або затверджуються відповідною радою”.
Вирішення питання про поновлення позивача на роботі суд правомірно покладає саме на орган, що прийняв рішення про затвердження позивача на посаді та про звільнення позивача з цієї посади.
Окрім того, в ухвалі ВАСУ від 16.07.2013 року у справі № К/9991/34919/11, суд приходить до висновку, що відповідно до статті 77 Закону України “Про виконавче провадження” рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного працівника виконується негайно. Виконання рішення вважається завершеним з моменту фактичного допущення зазначеного працівника до виконання попередніх обов'язків на підставі відповідного акта органу, що прийняв незаконне рішення про звільнення або переведення працівника.
Тобто суд наголошує, що обов'язок поновлення на посаді покладений саме на ОРГАН, ЩО ПРИЙНЯВ РІШЕННЯ ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ, а поновлення на посаді можливе лише на підставі відповідного АКТУ ОРГАНУ, ЩО ПРИЙНЯВ НЕЗАКОННЕ РІШЕННЯ, тобто на підставі виключно рішення селищної ради.
Однак, у день винесення рішення Срібнянського районного суду і наступного дня, 11 квітня, Олег Куделя намагався приступити до роботи в обхід сесії селищної ради, керуючись лише рішенням Срібнянського суду від 10.04.2019 р. 
Звичайно, як і раніше все відбувалось під прицілом добре відомих у Срібному місцевих телеканалів: вимоги віддати печатку ради, причому негайно, а не так, як він сам віддавав при звільненні, вимоги внесення до Державного реєстру як голови ради, виклик працівників поліції, які вимагали у працівників ради негайних пояснень, чим була фактично зірвана виїзна приймальня керівників селищної ради в Олексинцях, запланована на десяту годину 11 квітня.

 

Категорія: Влада | Переглядів: 508 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 3.8/12
Всього коментарів: 0

Загляньмо на годинник

-

Профіль

П`ятниця
26.04.2019
10:01 AM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 658
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2019 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!