RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2019 » Липень » 9 » Гей, на Івана, гей, на Купала...
8:53 AM
Гей, на Івана, гей, на Купала...

Наш народ од віку до віку шанує і зберігає українські звичаї, бережно передаючи їх з покоління в покоління. Жодному з язичницьких свят не випала така пильна увага і довге життя, як святові Купала. День Купала, який припадає на 7 липня, збігається з літнім сонцеворотом. Івана Купала – одне з найбільш древніх і містичних слов’янських свят. У ніч на Івана Купала молодь стрибає через багаття, дівчата плетуть вінки і ворожать на судженого, всі веселяться і шукають загадковий цвіт папороті. 
...Вечір поволі спускався над Срібним, а у місцевому парку відпочинку збиралися люди. Он вже розкинулося ігрове містечко на радість малечі, посеред галявини з’явилося прикрашене гільце. Свято відбулося завдяки допомозі і підтримці СТОВ «Батьківщина» (директор – Микола Дмитренко). І не тільки в Срібному. Чи не в кожному селі району пройшли святкові урочистості до Купала за підтримки “Батьківщини”.
Театралізоване дійство розпочалося із закликів. На імпровізованій сцені з’явився вокальний ансамбль «Любисток» з піснею «На Івана Купала». Тільки-но затихли останні акорди пісні, як вже на галявині з’явилися дівчата з уквітчаною Мареною, а за кілька хвилин і хлопці підоспіли зі своїм Купалом. Посперечалися у кого краще вийшло прикрасити, та й до танцю. Лунали дзвінкий сміх, музика і жарти, водили купальські хороводи, дівчата плели вінки, а потім ворожили кому яка доленька випаде. Звучали купальські пісні у виконанні Н. Хоменко, Ярини Малиш, Аліни Лавріненко, Інни Живець, Яни Желіби, Діани Часник.
Не зчулися, як на звуки пісень і жартів прийшов і сам Водяник (Віталій Сидоренко) зі своїми доньками-русалками. Дівчата все допитувалася чи допоможуть підводні мешканці направити віночок до милого-сужденого.
Однак головна особливість цієї ночі – багаття, вогонь який очищує від усього лихого. Було споруджено одне велике вогнище, заввишки до трьох людських зростів. Після закінчення урочистої частини свята на глядачів ще чекали конкурси «Купальські розваги». Святкова дискотека звучала до пізньої ночі, а молодь могла сміливо собі дозволити погуляти до ранкової зорі, бо ніч же купальська.

Фото О. Мусієнко

Категорія: Культура | Переглядів: 552 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 4.4/7
Всього коментарів: 0

Загляньмо на годинник

-

Профіль

Субота
20.07.2019
8:20 PM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 666
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2019 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!