RSS
 

Праздники Украины

Наша кнопка

Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина
Головна » 2019 » Серпень » 2 » Запрошуємо на ювілей в Сокиринці
4:43 PM
Запрошуємо на ювілей в Сокиринці

15 серпня 2019 р. в Сокиринцях відбудуться урочисті заходи з нагоди 200-річчя з дня народження Григорія Ґалаґана (1819-1888), громадського діяча, мецената

У програмі: відкриття меморіалу пам’яті родині Галаганів, концертна програма за участю художніх колективів з Чернігова, наукова конференція, екскурсії маєтком Галаганів.
Очікується участь в урочистостях нащадків роду Галаганів з кількох країн та представників дипломатичних представництв зарубіжних держав в Україні.
Початок о 12 годині

Для довідки. 
Григорій Павлович Галаган народився 15 серпня 1819 року в с. Сокиринці Срібнянського району. Відомий громадський діяч та представник відомого козацько-старшинського роду. У своїй державницькій діяльності він виступав як активний прихильник повного скасування кріпацтва та доклав зусилля для розбудови земського самоуправління та освіти, а також вів велику меценатську діяльність.
Григорій Галаган був одним з засновників бібліотеки, яка нині відома як Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого. Саме Григорій Павлович викупив із кріпацтва видатного українського кобзаря Остапа Вересая і допоміг йому представити своє мистецтво на широкий загал. Завдяки Григорію Галагану ім’я та творчість сліпого кобзаря Остапа Вересая не забута, і на його честь в маєтку Галаганів в Сокиринцях проводиться загальноукраїнський фестиваль кобзарського мистецтва.
Відзначення ювілею Григорія Галагана на державному рівні відбуватиметься згідно постанови Верховної Ради України від 18 грудня 2018 року № 2654-VIII «Про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2019 році».
Відповідні пропозиції до комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності були внесені за участю народного депутата України Олександра Кодоли.

 

Категорія: Суспільство | Переглядів: 426 | Додав: sribne_gazeta | Рейтинг: 5.0/5
Всього коментарів: 0

Загляньмо на годинник

-

Профіль

Четвер
22.08.2019
0:07 AM

<>
 

Це цікаво

Опитування

Оцініть мій сайт


Результат jgbnedfyyz Результати
Всі опитування нашого сайту Архів опитувань

Всього голосувало: 670
 

LINK партнери


Срібнянська Центральна бібліотечна система
Семеновка - наш город!
Історія Чернігівської землі
| 2019 | При використанні матеріалів сайту «Срібнянщина» посилання на http://sribne-gazeta.com.ua/ обов’язкове!